Start
Szkoła Podstawowa im. Janiny i Cyryla Zalewskich w Biesowicach
Wycieczka do Wiednia

16-19 kwietnia 2018r W tych dniach odbyła się wycieczka klas 6 i 7 Szkół Podstawowych do Wiednia. Pojechały klasy z Biesowic i Warcina.

Po drodze zwiedzaliśmy Brno - drugie co do wielkości miasto w Czechach.

W samym Wiedniu mogliśmy podziwiać centrum miasta, Hofburg - największy i najwspanialszy miejski pałac Wiednia. Byliśmy w skarbcu i zbrojowni. Widzieliśmy Operę Wiedeńską, Katedrę Św. Stefana. Zwiedzaliśmy Muzeum Historii Naturalnej, zespół pałacowo-parkowy Belvedere, Muzeum Miasta Wiednia, Pałac Schonburn, Wzgórze Kahlenberg. W drodze powrotnej zawitaliśmy do Wrocławia by przechadzac się po Starym Mieście.

Zobacz zdjęcia :-)

Więcej…
 
1 Dzień Wiosny

W pierwszy dzień wiosny postanowiliśmy wyjść ze szkoły i na podstawie przygotowanych map dojść do wyznaczonych celów. Nie było to zadanie łatwe....

Trzy wędrujące innymi trasami grupy spotkały się w Warcinie. Zwiedzaliśmy technikim leśne, piliśmy wodę ze źródła Joanna. Uczestniczyliśmy w kursie ratownictwa przedmedycznego przygotowanym przez strażaków z OSP Biesowice. Na zakończenie było ognisko pod Puchaczem. A po powrocie... w szkole czekała na nas niespodzianka. Pyszna pizza upieczona przez naszych nauczycieli i uczniów.

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 
Dzień kolorowej skarpetki

21 marca to szczególny dzień - Światowy Dzień osób z Zespołem Dawna. Jeden chromosom w szczególny sposób odmienia życie. W 21 parze chromosomów, osoby zdrowe mają 2 chromosomy, podczas gdy osoby z Zespołem Downa - 3. Na znak solidarności z osobami cierpiącymi na Zespół Downa, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły równiez ubrali się w w nietypowy sposób. :-)

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 
V Gminny Konkurs Poezji Niemieckiej

We wtorek, 20 marca 2018 r. odbył się w naszej szkole V Gminny Konkurs Poezji Niemieckiej.

W kategorii klas I - III szkół podstawowych miejsca zajęli:

I Joanna Żyła z Kępic
I Anna Szkodzińska z Warcina

II Hanna Kisielewicz z Korzybia
II Hubert Jerzyk z Biesowic

III Daria Buczek z Biesowic
III Zuzanna Junkiewicz z Warcina

Wyróżnienie:

Więcej…
 
Zbiórka telefonów GREENFONE

W ramach Akcji Ekoszkoły zorganizowana została w naszej szkole zbiórka starych, zużytych telefonów komórkowych. Organizatorem tej akcji była firma Greenfone, która jest pionierem w dziedzinie recyklingu telefonów komórkowych w Polsce. Wszystkie zebrane telefony zamiast trafić na wysypisko zostaną poddane recyklingowi. Zebrany sprzęt wykorzystany zostanie do ponownego użycia lub bezpiecznej utylizacji. 

Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie uczestniczyli w tej akcji. Przynosili stare telefony zalegające w szafach. Podczas trwania akcji wpłynęło do nas 85 sztuk telefonów. Za każdy 1 telefon otrzymaliśmy 5 punktów. Łącznie zdobyliśmy 425 punktów, w efekcie czego mogliśmy wymienić je na pomoce edukacyjne. Wśród nagród znalazły się: małe tablice szkolne z biologii, geografii, fizyki i astronomii, płyta edukacyjna DVD pt. „Od bieguna do bieguna” oraz materiały biurowe.

Dziękujemy wszystkim za włączenie się w akcję!

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 
SPOTKANIE Z RODZICAMI Marzec 2018

 

W dniu 15 marca 2018r. o godzinie 16.30 odbędzie się spotkanie z rodzicami.

Zapraszamy.

 
Dzień Kobiet 2018

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 
Dbam o zdrowie - nie palę papierosów

Konkurs fotograficzny "Dbam o zdrowie - nie palę papierosów"
Starostwo Powiatowe wraz Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Słupsku zorganizowało już po raz szósty powiatowy konkurs fotograficzny pod hasłem "Dbam o zdrowie - nie palę papierosów".
Wzięli w nim udział uczniowie gimnazjów i szkół ponadpodstawowych z powiatu słupskiego.
Nadesłane na konkurs prace oceniali m.in.: Jan Maziejuk – znany słupski fotoreporter i Artur Wróblewski - grafik komputerowy pracujący w słupskim starostwie. Przy ich ocenie brano pod uwagę twórcze podejście do tematu, emocjonalne zaangażowanie autora, pomysłowość oraz oryginalność wykonanej fotografii.
Naszą Szkołę reprezentowała Nikola Chudziak, która zdobyła 2 miejsce za fotografię pt. „Wyjdź z popiołu i żyj zdrowo”. Nagrodą był bon podarunkowy na kwotę 300 zł.

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 
Piknik „Zrób sobie bryłkę”


28 lutego 2018 r. odbył się rodzinny piknik pt. „Zrób sobie bryłkę”. Na początku uczniowie z klasy 4 i 6 wraz z rodzicami zapoznali się rodzajami bryłami. Dowiedzieli się m. in. co to znaczy, że bryłę nazywamy obrotową i jak ona powstaje. Następnie każdy zespół wykonał własną bryłę z patyczków.
Potem wspólnie budowaliśmy kopułę geodezyjną (wielościan zbudowany w trójkątów równobocznych przypominający kształtem kulę). Wykorzystaliśmy do tego rurki z gazet, zszywacze i całe mnóstwo zszywek. Praca w grupie sprawiła nam dużo radości mimo, że trzeba było uważać na palce.
Na koniec sprawdzaliśmy, czy w sztuce i kuchni widać matematykę. Zobaczyliśmy jak Pablo Picasso w swoich pracach wykorzystywał królową nauk. Dowiedzieliśmy się, że był twórcą kubizmu – kierunku w sztuce, którego nazwa oznacza „kostkę, sześcian”. Pani Małgorzata Leonczuk pokazała nam, że również z lotu ptaka można zobaczyć matematykę. Następnie sami stworzyliśmy swój własny obraz. Wykorzystaliśmy do tego celu warzywa pokrojone w różne kształty brył. Piknik zakończył się małym poczęstunkiem. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów wspólnie poeksperymentujemy.

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 6

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator


POLUB NAS :-)Zapraszamy do używania e-podręczników


Dzisiaj jest: Wtorek
17 Lipca 2018
Imieniny obchodzą
Aleksander, Aleksy, Andrzej, Bogdan,
Dzierżykraj, Januaria, Julietta, Leon,
Marceli, Marcelina, Maria Magdalena

Do końca roku zostało 168 dni.
Zodiak: Rak