Start Rok szkolny 2009/2010 Rozpoczęcie roku szkolnego
Rozpoczęcie roku szkolnego

1 września - Gminna inauguracja roku szkolnego 2009/2010

W tym roku bardziej uroczyściej niż zwykle rozpoczęliśmy rok szkolny. Okazją była 70 rocznica wybuchu II wojny światowej oraz Gminna inauguracja roku szkolnego 2009/2010.

W związku z tym gościliśmy  wiceburmistrz  p. Magdalenę Gryko oraz dyrektorów szkół z naszej gminy: p. Z. Maciaszka, p. A. Taukina i  p. J. Plutowskiego.

Apel został przygotowany przez klasę III gimnazjum pod tytułem „Był taki wrzesień!”. Słowem i obrazem chcieliśmy przypomnieć o ofiarnej walce polskich żołnierzy, przelanej krwi, niezawinionej śmierci. Pierwszy dzwonek został przerwany dźwiękiem nalotu obcych wojsk i wybuchem bomb, przypominając wydarzenia z 1 września 1939 roku.

W drugiej części apelu wyraziliśmy swoją radość, że możemy żyć w pokoju, bawić się i uczyć. „Ze łzą” w oku pożegnaliśmy wakacje, witając nowy rok szkolny 2009/2010.

A rozpoczął się on bardzo radośnie, bo już pierwszego dnia uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzeni przez panią wiceburmistrz za udział w konkursach:

- Ewa Stachyra I B za udział w konkursie ogłoszonym przez Urząd Miejski w Kępicach „Bezpieczne wakacje”;
- Karolina Bereszko II gimnazjum za udział w ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł”

Oby więcej takich sukcesów.