Start Sztuka jest piękną zabawą Sztuka jest piękną zabawą - o programie
Sztuka jest piękną zabawą - o programie

„ Sztuka jest piękną zabawą” to projekt realizowany przez: mgr Elżbietę Skonieczka, mgr Elżbietę Góźdź, mgr Katarzynę Krajewską.

Program zajęć pozalekcyjnych „ Sztuka jest piękną zabawą” skierowany jest do dzieci klas I-III Szkoły Podstawowej oraz oddziału przedszkolnego (6-latki) w Biesowicach. Celem programu jest rozwijanie zainteresowań, zamiłowań i uzdolnień, ale również zdobycie wiedzy o charakterze artystycznym i kulturowym.

Program ma celu pokazanie dzieciom, że szkoła to nie tylko nauka czytania i pisania, ale że te umiejętności pozwolą im spojrzeć inaczej na otaczający je świat.

Poprzez zajęcia plastyczne zauważą jak utrwalić piękno natury – a przy tym miło i ciekawie spędzić czas. Uczestnicząc w zajęciach koła teatralnego lub recytatorskiego uczniowie będą odkrywać i rozwijać umiejętności językowe, teatralne i plastyczne. Praca nad krótkimi scenkami teatralnymi wprowadzi ich świat teatru a jednocześnie zapozna ich z pracą aktora. Pozwoli rozwiać obawy przed występem i publicznością. Rozwinie umiejętności realizowania własnych pomysłów.

Podczas realizacji programu będą działać co tydzień koło teatralne, recytatorskie i plastyczne. Zorganizowane zostaną konkursy :

- piosenki pt. „Jesienne śpiewanie”,
- recytatorski – wiersze o jesieni,
- plastyczny – na najładniejszy witraż świąteczny.

Ponadto planuje się wyjazdy do Teatru Dziecięcego Tęcza oraz do Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.

Zajęcia w ramach programu „Sztuka jest piękną zabawą” odbywały się w Naszej Szkole od 23 października do 22 grudnia 2008 r.

- Koło teatralne: poniedziałek, czwartek godz. 11.00-13.00. Prowadzący: Elżbieta Skonieczka.
- Koło recytatorskie: wtorek godz. 11.00-13.0. Prowadzący: Katarzyna Krajewska
- Koło plastyczne: poniedziałek godz. 13.00-14.30. Prowadzący: Elżbieta Góźdź.

24 Kwietnia 2024
Światowy Dzień Ziemi