Start Parada państw Parada państw europejskich
Parada państw europejskich

Dnia 15 czerwca 2012r.  odbyła się w Naszej Szkole „Wielka parada państw europejskich”, której głównym celem było przybliżenie znajomości państw leżących na jednym wspólnym kontynencie.

Do konkursu przystąpiło 10 oddziałów ZS Biesowice.

 

Przedstawiciele każdej klasy wylosowali wcześniej nazwę państwa, które zaprezentowali podczas parady.

klasa 0 – Polska
klasa I – Wielka Brytania
klasa II - Holandia
klasa III - Dania
klasa IV - Włochy
klasa V - Francja
klasa VI - Grecja
klasa I G - Czechy
klasa II G - Hiszpania
klasa III G – Niemcy

Nauczyciele otrzymali kartę z dokładnymi informacjami na temat konkursu i harmonogram realizacji poszczególnych etapów konkursu:                                                                                                                                      06.06.2012 ocena plakatu                                                                                                                                               12.06.2012 ocena wystroju klasy                                                                                                                                              14.06.2012 quiz o państwach europejskich                                                                                                              15.06.2012 prezentacja wylosowanego państwa na forum szkoły

Wyniki każdego etapu konkursu zostały wywieszone. Plakaty zaprezentowane zostały na korytarzu szkolnym. Wystrój  klas można było podziwiać podczas lekcji.
Dodatkowe punkty można było uzyskać za poprawnie rozwiązany Quizu na temat państw europejskich. Quiz rozwiązywało po dwóch reprezentantów z każdej klasy .                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Kulminacyjny punkt konkursu tj.  „Wielka Parada państw europejskich” odbyła się 15.06.2012 r. Uczestnicy   prezentowali wylosowane  państwo. Komisja w składzie: Alina Weiwer, Małgorzata Leonczuk, Adrianna Wisłocka, Urszula Zalewska dokonała oceny przygotowanych prezentacji. Nastąpiło ostateczne rozstrzygnięcie konkursu.

Przyznano miejsca w czterech kategoriach wiekowych:

Klasa „O”

Klasy I-III SP

 • I miejsce klasa III
 • II miejsce klasa II
 • III miejsce klasa I

Klasy IV-VI SP

I miejsce klasa V

II miejsce klasa VI

III miejsce klasa IV

Klasy I-III G

 • I miejsce klasa I
 • II miejsce klasa III
 • III miejsce klasa II

Każda klasa otrzymała dyplom oraz drobne nagrody dla każdego uczestnika.

 


POLUB NAS :-)Zapraszamy do używania e-podręczników

 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

Dzisiaj jest: Niedziela
9 Sierpnia 2020
Imieniny obchodzą
Jan, Klarysa, Miłorad, Roland, Roman,
Romuald

Do końca roku zostało 145 dni.
Zodiak: Lew