Start Rok szkolny 2011/2012 Pasowanie na czytelnika
Pasowanie na czytelnika

16 maja 2012 r. uczniowie klasy I zostali oficjalnie pasowani na czytelników biblioteki szkolnej.

Na początku wysłuchali przedstawienia przygotowanego przez uczniów klasy V. Do pierwszaków przemawiała sama książka, prosząc, by dzieci obchodziły się z nią jak należy. Mówiła, że ma już dość tych strasznych mąk, gdyż dzieci często ją niszczą, plamią i zaginają jej rogi. Uczniowie pierwszej klasy obiecali, że będą kochać książki i nie dadzą im zrobić krzywdy. Pierwszaki zmagały się także z zagadkami. Ze wszystkimi poradziły sobie doskonale.

Dzieci zapoznały się z regulaminem biblioteki i po raz pierwszy wypożyczyły książkę. Każdy złożył własnoręczny podpis na swojej karcie i otrzymał zakładkę do książki oraz dyplom.

Na zakończenie dzieci zaprezentowały swoje umiejętności czytelnicze, czytając fragmenty „świeżo” wypożyczonych książek.

Opracowała: Izabela Czapiewska