Start Rok szkolny 2012/2013 Ślubowanie klas pierwszych

"Dzieci! - dumne miejcie zamiary,
górne miejcie marzenia
i dążcie do sławy.
Coś z tego zawsze się stanie"

Janusz Korczak

W dniu 9 listopada 2012 r. w naszej Szkole odbyła się uroczystość Ślubowania uczniów klasy pierwszej. W spotkaniu udział wzięli: dyrektor szkoły pani Alina Weiwer, rodzice uczniów oraz nauczyciele, a także uczniowie klas młodszych i starszych.

Tego dnia przystąpili do najważniejszej chwili w życiu każdego ucznia – ślubowania. W podniosłej atmosferze, przepełnieni dumą, ślubowali godnie reprezentować swoją szkołę, dobrze się zachowywać i uczyć, a przede wszystkim być dobrymi Polakami. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Każdego pierwszoklasistę, jak za dotknięciem czarodziejską różdżką, dużym ołówkiem mianowała na ucznia Szkoły Podstawowej. Rodzice wzruszeni tą chwilą patrzyli na swoje pociechy podziwiając ich odwagę, postawę oraz zachowanie.

Następnie pierwszoklasiści wraz z uczniami klasy III zaprezentowali krótki program artystyczny, który zwieńczyła burza oklasków. Uczniowie byli pełni radości i zadowolenia z występów, Na pamiątkę tego wydarzenia Pani Dyrektor wręczyła piękne książki, przez nią ufundowane oraz Dyplomy Pasowania na Ucznia, natomiast od rodziców otrzymali przybory szkolne.

I my dzisiaj, patrząc na najmłodszych uczniów naszej szkoły, przepełnieni dumą i radością, życzymy IM, aby marzenia się spełniły, a słowa przysięgi zostały na zawsze w sercach i pamięci...

PS.

Zarówno dla uczniów, ich Rodziców i mnie jako wychowawczyni ten dzień był wyjątkowy i zapadnie na długo w pamięci. W małych oczkach widoczny był stres mieszający się z dumą, satysfakcją z obecności ich najbliższych. Jestem dumna z moich uczniów i tak jak Oni przeżywałam każdy moment ich występu. Dziękuję Wam!

Katarzyna Krajewska

Wychowawczyni