Start Rok szkolny 2012/2013 Spektakl "Bumerang"
Spektakl "Bumerang"

Dnia 1 marca 2013 roku o godz. 9:20 w Zespole Szkół w Biesowicach odbył się spektakl profilaktyczny pt. „Bumerang”. Wystąpili aktorzy „Teatru Kurtyna” z Krakowa.

Spektakl porusza się w obrębie dwóch tematów, istotnych z punktu widzenia profilaktyki.

Z jednej strony podejmuje problematykę przemocy (cyberprzemocy), osiągania satysfakcji poprzez psychiczne dręczenie osób słabszych (w przypadku zaprezentowanego programu do momentu kiedy ofiarą staje się sam agresor), z drugiej strony przedstawia problem picia alkoholu przez młodzież. Spektakl „Bumerang" opowiada historię nastoletniej Olgi, silnej, przebojowej dziewczyny która w grupie wyrobiła sobie mocną pozycję. Olga ma w szkole posłuch i jest zazwyczaj w centrum uwagi. Jej ulubioną zabawą jest zakładanie na portalach społecznościowych fikcyjnych kont, osobom biedniejszym czy mniej lubianym. Codziennym zajęciem Olgi jest ośmieszanie innych uczniów, poprzez umieszczanie zdjęć z prywatnych spotkań a także tych przerobionych na potrzeby „zabawy". Pewnego dnia nasza bohaterka poznaje sympatycznego chłopaka, który zaprasza ją do miejscowej dyskoteki. Pod wpływem nowego kolegi Olga po raz pierwszy pije alkohol. Niewinnie zapowiadająca się dyskoteka staje się burzliwą imprezą, a jej najmłodszą uczestniczką jest nasza nieletnia bohaterka, Dziewczyna nie pamięta jak skończyła się dyskoteka i jak wróciła z niej do domu. Pamięta tylko, że do pewnego momentu bawiła się świetnie a na koniec imprezy ktoś zrobił jej zdjęcie telefonem komórkowym. Jak się później okaże, zdjęć jest kilkanaście i są hitem na jednym z portali młodzieżowych. Przedstawienie „Bumerang" porusza temat godności człowieka i szacunku do innych ludzi.

Spektakl zwraca uwagę społeczności szkolnej na narastający problem cyberprzemocy. Szantażowania i poniżania ludzi poprzez rozpowszechnianie w sieci obraźliwych treści, zdjęć czy amatorskich filmów. Spektakl ostrzega również przed zawieraniem przypadkowych znajomości i pokazuje tragiczne w skutkach konsekwencje picia alkoholu.

 


POLUB NAS :-)Zapraszamy do używania e-podręczników

 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

Dzisiaj jest: Czwartek
4 Czerwca 2020
Imieniny obchodzą
Bazyliusz, Dacjan, Franciszek,
Gościmił, Karol, Karp

Do końca roku zostało 211 dni.
Zodiak: Bliźnięta