Start Rok szkolny 2012/2013 Rajd Mikołajkowy
Rajd Mikołajkowy

6 Grudnia 2012- Mikołajkowy Rajd

W grudniowy i Mikołajkowy dzień poszliśmy tropem świętego , który gdzieś się nam zapodział i naszym zadaniem było go odnaleźć…..

Podzieliśmy się na trzy drużyny

1. klasy 0- III
2. Klasy IV- IV
3. Klasy I-III Gimnazjum

Każda z drużyn dostała naklejki z logo naszego Rajdu…. Każda drużyna wybrała swojego kapitana. I każda drużyna poszła inną trasą. A jak ta trasa będzie wyglądała , to wszystko zapisane było we wskazówkach, które po drodze musieliśmy odnaleźć. Było wiele zadań i niespodzianek. Każda z drużyn musiała dotrzeć do 4 punków strategicznych. Tam spotkaliśmy elfy, które przygotowały dla nas wiele ciekawych konkurencji. A także nagród. Było mroźno ale bawiliśmy się przednio. śmiechu było co nie miara.

Pragniemy podziękować rodzicom, którzy uświetnili naszą zabawę słodkim poczęstunkiem. A także sponsorom p. A Andrzejowi Lesiszowi , a także sołtysom – p. Bożenie Olejnik, Beacie Gładysz, Krystynie Rapcie, Anatolowi Aleksandrowicz za słodkie upominki dla naszych dzieciaków.

J. Makar- Sobczyk

Oto przykładowe zadania dla najmłodszych:

List 1
Mikołaja szukać zaczynamy i serdecznie do zabawy zapraszamy. W drogę całą grupą wyruszajcie i dobrze się rozglądajcie. Po wyjściu ze szkoły w stronę cmentarza się udajcie i o Mikołaju głośno śpiewajcie. Gdy Mikołaj piosenki usłyszy ,do skarpety cukierki podrzuci. Koperty ze wstążka czerwoną szukajcie, tam kolejne wskazówki odczytajcie. Nie zgubcie się!

List 2
List odnaleziony, kilka kroków i będzie punkt oznaczony. Tam zadania i zagadki rozwiążcie i w dalsza drogę podążcie .Elfy Was pokierują i kopertę ze wskazówkami podarują.

List 3
Wędrując dalej , rozglądajcie się uważnie. Jeśli dostrzeżecie przedmiot należący do czarownicy, wskazówkę pod nim odczytajcie.

List 4
Prosto iść musicie i do budynku dawnej świetności traficie. Tam pomocnicy Mikołaja czekają i mnóstwo zadań oraz prezentów dla Was mają. Sokoli wzrok macie więc 4 zgubione przedmioty obok tego pałacu wyszukacie. Pierwszy gdy splącze się grzywa, fryzjer go używa. Drugi jest zielony, zima na rękach noszony. Trzecim bawią się dzieci. Czwarty to przedmiot Mikołaja i nie sposób znaleźć tego drania. Pod nim kolejna wskazówka się znajduje.

CZEŚĆ DZIECIAKI- DZIEWCZYNY I CHŁOPAKI.STOP.CZEKAM. STOP.TAM GDZIE PIEŚNI POCHWALNE SŁYSZYCIE.I JEZUSA W TABERNAKULUM UJRZYCIE.STOP.SZUKAJCIE. STOP.

List 5
Do wyznaczonego miejsca droga niedaleka, tam mnóstwo zagadek i nagród na Was czeka Przedtem jednak krótki wierszyk o Mikołaju ułóżcie i nie zapomnijcie jego treści , bo trzeba go będzie w kolejnym punkcie obwieścić .Do bramki na wielkim polu zmierzajcie i tam elfy o wskazówki zapytajcie.

List 6
Czas do szkoły moi drodzy…Mikołaj tam zapewne czeka..na małego i dużego człowieka….Kurteczki zdejmijcie i na salę gimnastyczną na poczęstunek biegnijcie…

19 Kwietnia 2024
Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf, Cieszyrad,