Start Rok szkolny 2012/2013 Wizyta w teatrze
Wizyta w teatrze

Dziady" to klasyka polskiego dramatu romantycznego, obowiązkowa lektura szkolna, arcydzieło literackie i dramatyczne. Wprawdzie dramat romantyczny jest trudny w "przekładzie" na czasy dzisiejsze, ale "Dziady", z uwagi na powikłane losy polskie, to rzecz zawsze warta przypomnienia i refleksji.

Dlatego też 6 października 2012 roku młodzież gimnazjalna naszej szkoły zagościła w słupskim teatrze.

Przy trosce o wierność tekstowi i szacunku dla romantycznego klimatu utworu, twórcy spektaklu skupili naszą uwagę na wątkach wciąż aktualnych, jak choćby korupcja polityczna, odwieczny konflikt uniwersalnych wartości, interesowność, a często zdrady elit. Twórcy słupskich "Dziadów" ułatwili tą odsłoną sztuki współczesnemu widzowi odpowiedź na pytanie czym jest dziś polskość, co składa się na kanon podstawowych wartości, jaki powinien być współczesny kształt patriotyzmu.

J. Makar- Sobczyk

Dzisiaj jest: Sobota