Start Rok szkolny 2012/2013 Pasowanie na czytelnika
Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika to bardzo ważna uroczystość w życiu szkolnym pierwszoklasistów. Zwłaszcza dzisiaj, kiedy książka została zepchnięta na drugi plan przez telewizję i komputer, należy promować czytelnictwo, gdyż ma ono wielki wpływ na rozwój mowy i myślenia dzieci.

16.04.2013r. odbyło się w naszej szkole pasowanie na czytelnika. Pierwszoklasiści „jadąc” pociągiem do krainy książek musieli pokonać po drodze wiele przeszkód. Ich zadaniem było odgadnięcie zagadek związanych z napotkanymi postaciami : Babą Jagą, Kopciuszkiem, Kotem w butach, Czerwonym Kapturkiem, Śpiącą Królewną. Za każdą poprawną odpowiedź dzieci otrzymywały kartoniki z literkami. Aby dostać się do biblioteki musiały ułożyć hasło z literek, które zebrały od bajkowych postaci. Pierwszoklasiści spisali się znakomicie. Wrota krainy książek otworzyły się i w drzwiach ukazała się wróżka, która powitała dzieci i zaprosiła do środka. Pierwszoklasiści odpowiadali na różne pytania, których tematem była książka. Następnie odbyło się uroczyste pasowanie. Dzieci z wielkim przejęciem powtarzały słowa przysięgi. Tego dnia także każdy nowy czytelnik złożył własnoręczny podpis na swojej karcie czytelnika i wypożyczył książkę. Dzieci obiecały, że będą stałymi bywalcami biblioteki szkolnej.

Opracowała Izabela Czapiewska

Dzisiaj jest: Czwartek