Start Rok szkolny 2012/2013 Wycieczka do fokarium
Wycieczka do fokarium

21 czerwca 2013r. uczniowie kl. I , IV oraz VI wyjechali na jednodniową wycieczkę szkolną do fokarium w Sarbsku oraz do Słowińskiego Parku Narodowego.

Pierwszym punktem podróży był Park Rekreacyjno – Edukacyjny „Sea Park” Sarbsk Tam zobaczyliśmy foki szare i południowo-amerykańskie kotiki. Mieliśmy okazję zaobserwować te piękne zwierzęta nie tylko w hodowli, ale również zobaczyć jak wygląda ich codzienny trening. Dużo emocji dostarczyło nam prehistoryczne oceanarium w technologii 3D, w którym przenieśliśmy się w świat podwodnego życia ogromnych gadów, które żyły na Ziemi tysiące lat temu.

Następnie udaliśmy się do miejscowości Rąbka, z której melexami pojechaliśmy do Słowińskiego Parku Narodowego, aby wejść na wysoką na 40-45m wydmę zwaną Górą Łącką. To wspaniałe miejsce widokowe: wokół rozciągają się lśniące niczym pustynia piaski, widać górę "Rowokół" /115m npm./, najwyższą zalesioną wydmę Czołpińską /56m npm./ z latarnią morską, oraz na panoramę jeziora Łebsko. Najfajniejszą atrakcją tej wycieczki była niewątpliwie kąpiel w morzu, tym bardziej że pogodę mieliśmy słoneczną i ciepłą.

Wszyscy wróciliśmy do domu szczęśliwi i pełni niesamowitych wrażeń.