Start Rok szkolny 2013/2014 Sprzątanie świata
Sprzątanie świata

20 września 2013 r. w naszej szkole odbyło się SPRZĄTANIE ŚWIATA (Clean Up the World). Odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września międzynarodowa kampania polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania.

Celem tej akcji jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw. W ramach przygotowań do tej imprezy kilka dni wcześniej wykonano plakaty

ekologiczne, które miały nas informować o zbliżającej się akcji. Przed przystąpieniem do sprzątania, wychowankowie napisali quiz ekologiczny, po czym zostali odpowiednio wyposażeni w rękawiczki i worki.

W akcji wzięli udział uczniowie klas IV- VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum. Sprzątanie odbyło się w okolicach szkoły. Akcja przebiegła bardzo sprawnie, aura nam dopisała. Łącznie zebraliśmy 6 worków śmieci. Za zaangażowanie wszystkie klasy zostały wyróżnione i nagrodzone dniem bez pytania.

Wierzymy, że swoją proekologiczną postawą wpłyniemy na zmianę nawyków i przyzwyczajeń lokalnej społeczności.

Organizatorzy: Małgorzata Leonczuk i Iwona Bućko

Dzisiaj jest: Czwartek