Start Rok szkolny 2014/2015 Piknik naukowy
Piknik naukowy

Projekt edukacyjny „Piknik naukowy”

4 maja 2015 r. odbył się Piknik naukowy zorganizowany przez zespół projektowy uczniów I i II klasy Naszego Gimnazjum (T. Kaca, K. Smorczewski, M. Ochenkowski, M. Wójcik, E. Augustyn). Wzięło w nim udział 20 uczniów klas 4-6 SP, choć na pokazy doświadczeń przybyło ich znacznie więcej.

Każdy z organizatorów imprezy zaprezentował przygotowane przez siebie wcześniej doświadczenie, a uczestnicy pikniku mieli również możliwość samodzielnie przeprowadzić doświadczenia. Czary mary z butelką i wodą zaprezentował Eryk Augustyn. Konrad Smorczewski wykonał doświadczenie „Jajko w butelce”. Mateusz Wójcik pokazał jak zrobić lampę z oleju i tuszu, a Tomek Kaca wykonał doświadczenie z magiczną świeczką wciągającą wodę do słoika. Było bardzo ciekawie, a najbardziej utkwiło wszystkim w pamięci doświadczenie Mateusza Ochenkowskiego pod tytułem „Wystrzałowa butelka” oraz doświadczenia jakie przygotowała pani dyrektor – Alina Weiwer.

Dodatkowo uczestnicy Pikniku wzięli udział w podchodach. Każda z czterech drużyn miała za zadanie odnaleźć, a następnie rozwiązać zagadki przyrodnicze. Nie było to łatwe zadanie bo zespół projektowy pochował je w różnych częściach szkoły. Podczas zabawy drużyny odpowiadały na pytania, a opiekunowie oceniali i przyznawali punkty.

W dalszej części pikniku drużyny wykonały pana Bobo ze styropianu oraz wykałaczek i patyczków do szaszłyków. Następnie uczestnicy pikniku malowali przepiękne obrazy przy pomocy mleka, tuszu i płynu do naczyń. Każdy okazał się wspaniałym artystą, a przy okazji dowiedział się że pomogła mu w tym fizyka.

Potem nadszedł czas na długo wyczekiwane konkurencje sportowe. No i zaczęła się ostra rywalizacja. Pachołki, koziołki, woreczki i hokej. Niczego nie zabrakło. Wszyscy walczyli do ostatniego tchu. Każda drużyna starała się być najlepsza.

Nad wszystkim czuwał sędzia główny – Tomek Kaca. Miał do pomocy cały zespół projektu, który pomagał liczyć bramki bo czasami brakło palców. Ale to właśnie on przyznawał punkty i rozstrzygał spory.

Na zakończenie imprezy zespół projektu przygotował dla uczestników zabawy małą niespodziankę. Rozdano dyplomy oraz słodycze dla każdej super drużyny.

Dzisiaj jest: Czwartek
28 Marca 2024