Start Rok szkolny 2014/2015 Narzędzia w działaniu
Narzędzia w działaniu

Projekt „Narzędzia w działaniu”

Nasza szkoła brała w tym roku szkolnym udział w projekcie „Narzędzia w działaniu”.

Narzędzia w działaniu to przedsięwzięcie skierowane do nauczycieli gimnazjum. Polegało ono na sprawdzeniu w praktyce lekcyjnej narzędzi wspierających realizację podstawy programowej.

Na potrzeby programu Narzędzia w działaniu Instytut Badań Edukacyjnych rozszerza pakiet zadań znanych z BND i łączy je w tematyczne koszyki przedmiotowe.

Zadaniem nauczycieli z ponad 800 szkół na terenie całego kraju było przeprowadzenie serii lekcji z wykorzystaniem różnych jednostek tematycznych. Nauczyciel wybierał sobie dowolne, zgodne z wybranym celem dydaktycznym jednostki z pakietu i przeprowadzi lekcje z ich wykorzystaniem. Następnie tworzył raport w którym zapisywał m.in., w jaki sposób uczniowie rozwiązywali zadania; jakie błędy popełniali najczęściej i z czym były one związane, czy były zrozumiałe dla uczniów, czy były pracochłonne, jakie pojawiły się trudności, czy zadania trzeba było adaptować, czy były pomocne w osiąganiu efektów uczenia się, czy zmieniły ich styl pracy z uczniami.

ZOBACZ ZAŚWIADCZENIE