Start Mały Mistrz Wyprawa do Warcina
Wyprawa do Warcina

9 października 2015 Mali Mistrzowie z klasy I i II Szkoły Podstawowej w Biesowicach wybrali się do Warcina. Znajduje się tam zespół pałacowo-parkowy obecnie siedziba Technikum Leśnego. Niegdyś posiadłość należała do Otto von Bismarcka-kanclerza Niemiec. Żeby sie tam dostać musieli przejść 4,5 km.

Na miejcu spotkali się Panem Bogdanem Okuniewskim-pracownikiem TL, który oprowadził ich po pałacu. Spotkali sie też z klasą II Szkoły Podstawowej w Warcinie, która dołączyła do wspólnego zwiedzania pałacu. Uczniowie mogli zobaczyć najpiękniejsze sale pałacowe z pamiątkami po Bismarcku m.in. salę kominkową, biurko kanclerza czy trofea myśliwskie. Zwiedzili też Centrum Edukacji Leśnej " Niezapominajka" oraz Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych " Dżawat". Na zakończenie spędzili miło czas w "Puchaczu" przy ognisku. A potem czekała ich długa wędrówka do domu. W sumie Mali Mistrzowie przeszli niemal 9 km, zaliczając tym samym sprawność turysty-rowerzysty.