Start Wydarzenia Poczytaj mi tato, poczytaj mi mamo
Poczytaj mi tato, poczytaj mi mamo

23.10.2015r. w szkolnej bibliotece odbyło się spotkanie zatytułowane „Poczytaj mi tato, poczytaj mi mamo”. Przybyło na nie siedmioro zaproszonych rodziców, by zaprezentować przygotowany przez siebie utwór.

Wszystkich przybyłych gości, w pięknym stroju Kopciuszka, powitała Ania Szwemińska promując akcję Cała Polska czyta dzieciom. Następnie w wierszu i piosence wystąpiły Maja Kołodziejczyk i Laura Barczak mówiąc jak ważne dla każdego dziecka jest czytanie przez rodziców.

Hasło przewodnie spotkania - Czytanie zbliża miało uświadomić dorosłym, że głośne czytanie dziecku może trwać wiele, wiele lat. Dlatego obok każdego czytającego rodzica siadało jego dziecko wsłuchując się w tekst i przytulając do mamy lub taty. Po wysłuchaniu wszystkich utworów przyszła kolej na konkursy. Dzieci odpowiadały na pytania związane z najbardziej znanymi baśniami i wierszami. Wypadły znakomicie! Na zakończenie, Nikola Chudziak, wcielając się w postać listonosza wręczyła wszystkim rodzicom książki.

Dzisiaj jest: Czwartek
28 Marca 2024