Start Lekcje biblioteczne Czy warto w życiu posługiwać się kłamstwem?
Czy warto w życiu posługiwać się kłamstwem?

To temat lekcji bibliotecznej przeprowadzonej 14 stycznia 2016r. w klasie II SP. Jej głównym celem było wprowadzenie dziecka w świat wartości uniwersalnych takich jak dobro i prawda, budowanie pozytywnego obrazu samego siebie w oparciu o prawdę oraz odróżnianie prawdy od fałszu na podstawie baśni. Na wstępie uczniowie wypowiadali się na temat :

- Co to jest kłamstwo?

- Jak się czuję, gdy ktoś mnie okłamuje?

- Czy zdarza mi się kłamać?

- Dlaczego kłamię?

Następnie wysłuchali fragmentu baśni Braci Grimm pt. „Stoliczku, nakryj się”. Potem nauczyciel wygłaszał zdania na podstawie baśni, a uczniowie musieli ustosunkować się do nich. Jeśli zdanie było prawdziwe podnosili lizaka z literą P, a jeżeli fałszywe – lizaka z literą F. Na koniec uczniowie na podstawie baśni „Stoliczku, nakryj się” i własnych doświadczeń samodzielnie doszli do wniosku, że w życiu nie warto posługiwać się kłamstwem.

 

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 45 gości 
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator


POLUB NAS :-)Zapraszamy do używania e-podręczników


Dzisiaj jest: Wtorek
19 Marca 2019
Imieniny obchodzą
Bogdan, Józef
Do końca roku zostało 288 dni.
Zodiak: Ryba