Start Rok szkolny 2016/2017 Ślubowanie uczniów klasy pierwszej
Ślubowanie uczniów klasy pierwszej

W poniedziałek 7 listopada w Zespole Szkół w Biesowicach miało miejsce niezwykłe wydarzenie – ślubowanie klasy pierwszej. Co roku budzi ono wiele emocji wśród dzieci, nauczycieli i oczywiście samych rodziców.

Do tego ważnego dnia pierwszoklasiści przygotowywali się kilka tygodni, aby udowodnić wszystkim, że nie są już przedszkolakami, lecz prawdziwymi uczniami. Pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie w krótkim programie artystycznym.

Występ dzieci spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem widowni.

Następnie pierwszoklasistów czekało uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły i tradycyjne pasowanie na ucznia symbolicznym wielkim ołówkiem przez Panią Dyrektor. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów.

Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia oraz słowniki ortograficzne. Starsi koledzy i koleżanki wręczyli pierwszakom upominki a Rada Rodziców przygotowała paczki.

Po zakończeniu oficjalnych uroczystości był jeszcze czas na pamiątkowe zdjęcia z rodzicami oraz wychowawczynią – Panią Zofią Brzezicką.

W sali na uczniów czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

19 Kwietnia 2024
Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf, Cieszyrad,