Start Rok szkolny 2016/2017 Gminny konkurs matematyczno-plastyczny
Gminny konkurs matematyczno-plastyczny

Gminny Konkurs Matematyczno-Plastyczny na najładniejszą bryłę z papieru

Zapraszamy gimnazjalistów oraz uczniów klas IV-VI szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie.

Cele:

•          rozwijanie zainteresowań i aktywizacja uczniów;

•          popularyzacja matematyki wśród uczniów;

•          rozwijanie wyobraźni przestrzennej, dokładności i planowania pracy;

•          promowanie osiągnięć indywidualnych uczniów;

•          przełamywanie niechęci do matematyki.

Uczestnicy

W konkursie udział mogą wziąć wszyscy uczniowie gimnazjów oraz klas IV-VI szkół podstawowych Gminy Kępice.

Czas trwania konkursu

Konkurs trwa od 8 listopada  do 9 grudnia 2016 r. Prace należy dostarczyć lub wysłać pocztą do Zespołu Szkół w Biesowicach (ZS Biesowice, Biesowice 38, 77-230 Kępice) do 9 grudnia 2016 r. włącznie.

Zasady konkursu dla gimnazjalistów

Autorem pracy może być tylko jedna osoba. Każdy uczestnik wykona zaprojektowaną przez siebie bryłę. Technika i wielkość pracy jest dowolna.

Uczestnicy podpisują swoje prace.

Prace uczestników konkursu oceniać będzie jury, powołane przez organizatorów, według ustalonych kryteriów: nowatorstwo pomysłu, stopień skomplikowania bryły i walory estetyczne.

Zasady konkursu dla uczniów szkoły podstawowej

Autorem pracy może być tylko jedna osoba. Każdy uczestnik wykona zaprojektowany przez siebie dowolny graniastosłup, który następnie ozdobi w oryginalny sposób. Bryła powinna być wykonana przy pomocy siatki. Wielkość pracy jest dowolna. Uczestnicy podpisują swoje prace.

Prace uczestników konkursu oceniać będzie jury, powołane przez organizatorów, według ustalonych kryteriów: nowatorstwo pomysłu, stopień skomplikowania bryły, walory estetyczne, oryginalność ozdobienia bryły.

Prace dostarczone na konkurs pozostają u organizatorów.

Sprawy nie ujęte w regulaminie lub nieprzewidziane, wynikłe w trakcie konkursu, rozpatrują organizatorzy. Informacji udziela Adrianna Wisłocka email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 15 grudnia 2016 r. na szkolnej stronie internetowej: www.zs-biesowice.pl oraz przesłane e-mailem do szkół, które wezmą udział w konkursie.

W konkursie wyłonione zostaną najlepsze prace, za które uczestnicy otrzymają dyplomy i nagrody.

Organizatorzy konkursu

Adrianna Wisłocka, Iwona Bućko