Maluchy u strażaków

Z WIZYTĄ U ZAPRZYJAŹNIONYCH STRAŻAKÓW.

Wizyta w Straży Pożarnej wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku, dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych.

Dużo radości sprawił dzieciom pokaz umundurowania oraz narzędzi i urządzeń wykorzystywanych w pracy strażaków. Jednak największą atrakcją była możliwość przymierzenia prawdziwego hełmu i odzieży strażackiej, oraz włączenie syreny alarmowej w wozie strażackim. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Duża część przedszkolaków, szczególnie chłopcy, postanowili w przyszłości zostać strażakami.

Wiedza, którą dzieci nabyły utrwalana będzie przy każdej okazji podczas zajęć, aby dzieci nabrały pewności siebie w trudnych sytuacjach i mogły udzielić pomocy sobie i innym.

Bardzo dziękujemy Strażakom:  Karolowi Początko, Norbertowi Becker, Dawidowi Paszkota-Lipińskiemu, Kubie Michalskiemu oraz Prezesowi OSP w Biesowicach Krzysztofowi Rosiak.