Start Rok szkolny 2016/2017 Wakacje na obozie w Mölln
Wakacje na obozie w Mölln

Od 25 lipca do 3 sierpnia, 19 uczniów powiatu słupskiego, w tym 6 z gminy Kępice, spędzało wakacje na obozie  w Mölln, Niemcy, w ramach projektu: „Zabawa w miasto – dzieci kształtują własny świat”. Miasto  Mölln związane jest z niemieckim błaznem i prześmiewcą, Tillʼem Eulenspieglʼem, dlatego namiotowe miasteczko nazywa się Tillhausen. Była to już 10, jubileuszowa edycja projektu. Przez 7 dni, 2 razy dziennie dzieci chodziły „do pracy”, tzn. brały udział w różnych warsztatach, m.in. : piekły bułki i ciasta, robiły dżemy, szyły poncza i poduszki, robiły bransoletki i breloczki do kluczy, rzeźbiły w kamieniu, malowały na płótnie, pracowały w stajni i w schronisku dla zwierząt, przygotowywały programy telewizyjne i radiowe itp. Za „zarobione” pieniądze, Till Talary, mogły kupić, zrobione przez siebie, przedmioty, ciasta, owoce, warzywa, wycieczki i kolejne atrakcje, np.: basen, gokarty czy ścianę wspinaczkową. Polscy uczniowie byli też na wycieczce w Lubece. Uczniowie mieszkali w namiotach razem z uczniami niemieckimi, porozumiewali się po angielsku, niemiecku lub na migi.  Ewentualnie prosili Hanię, niemiecką dziewczynkę znającą język polski, o pomoc. Choć pogoda niezbyt dopisywała, wszyscy świetnie się bawili i odpoczywali.

Zobacz zdjęcia

 

 

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator


POLUB NAS :-)Zapraszamy do używania e-podręczników


Dzisiaj jest: Niedziela
17 Lutego 2019
Imieniny obchodzą
Donat, Donata, Franciszek, Izydor,
Julian, Konstanty, Łukasz, Niegomir,
Sylwin, Zbigniew, Zbyszko

Do końca roku zostało 318 dni.
Zodiak: Wodnik