Projekt Dobre rady na odpady

02.01.2018 r. w naszej szkole, odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego pt. „Dobre rady na odpady- ozdoby i dekoracje z recyklingu”. Projekt realizowany był przez 4 miesiące, przez pięcioro uczniów z  klasy III gimnazjum pod kierunkiem Małgorzaty Leonczuk.

Projekt poświęcony został zagadnieniom proekologicznym. Uzmysłowił uczniom, że poprzez zachowania zgodne z przyrodą można obniżyć koszty wytwarzania nowych produktów, czy obniżyć ilość energii potrzebnej do wyprodukowania nowych materiałów. Ukazał jak można dać „drugie życie” odpadom i  pozwolił wykorzystać je w pracy twórczej.

Każdy uczestnik projektu miał za zadanie wykonać oryginalną i niepowtarzalną dekorację z surowców. Materiałami, z których je wykonywaliśmy, były odpady - ogólnodostępne surowce ( papier, makulatura, rolki po papierze , nakrętki,  kubeczki , płyty CD itp.) .

Efektem naszej 4 miesięcznej pracy są:

• Galeria prac – Ozdoby i dekoracje z recyklingu
  • plakietki zaprojektowane przez uczniów, zachęcające do oszczędzania wody i światła, które
             został rozwieszone w szkole (przy umywalkach i  włącznikach prądu).
  • eko -broszura propagująca pozytywne zachowania ekologiczne
  • tablica ekologiczna zachęcająca do segregacji
  • prezentacja multimedialna, z podkładem tekstowym, stworzona przy użyciu dyktafonu.

Dzisiaj jest: Sobota
20 Kwietnia 2024