Start
Piknik „Zrób sobie bryłkę”


28 lutego 2018 r. odbył się rodzinny piknik pt. „Zrób sobie bryłkę”. Na początku uczniowie z klasy 4 i 6 wraz z rodzicami zapoznali się rodzajami bryłami. Dowiedzieli się m. in. co to znaczy, że bryłę nazywamy obrotową i jak ona powstaje. Następnie każdy zespół wykonał własną bryłę z patyczków.
Potem wspólnie budowaliśmy kopułę geodezyjną (wielościan zbudowany w trójkątów równobocznych przypominający kształtem kulę). Wykorzystaliśmy do tego rurki z gazet, zszywacze i całe mnóstwo zszywek. Praca w grupie sprawiła nam dużo radości mimo, że trzeba było uważać na palce.
Na koniec sprawdzaliśmy, czy w sztuce i kuchni widać matematykę. Zobaczyliśmy jak Pablo Picasso w swoich pracach wykorzystywał królową nauk. Dowiedzieliśmy się, że był twórcą kubizmu – kierunku w sztuce, którego nazwa oznacza „kostkę, sześcian”. Pani Małgorzata Leonczuk pokazała nam, że również z lotu ptaka można zobaczyć matematykę. Następnie sami stworzyliśmy swój własny obraz. Wykorzystaliśmy do tego celu warzywa pokrojone w różne kształty brył. Piknik zakończył się małym poczęstunkiem. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów wspólnie poeksperymentujemy.

Zobacz zdjęcia

 

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator


POLUB NAS :-)Zapraszamy do używania e-podręczników


Dzisiaj jest: Wtorek
19 Marca 2019
Imieniny obchodzą
Bogdan, Józef
Do końca roku zostało 288 dni.
Zodiak: Ryba