Zbiórka telefonów GREENFONE

W ramach Akcji Ekoszkoły zorganizowana została w naszej szkole zbiórka starych, zużytych telefonów komórkowych. Organizatorem tej akcji była firma Greenfone, która jest pionierem w dziedzinie recyklingu telefonów komórkowych w Polsce. Wszystkie zebrane telefony zamiast trafić na wysypisko zostaną poddane recyklingowi. Zebrany sprzęt wykorzystany zostanie do ponownego użycia lub bezpiecznej utylizacji.

Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie uczestniczyli w tej akcji. Przynosili stare telefony zalegające w szafach. Podczas trwania akcji wpłynęło do nas 85 sztuk telefonów. Za każdy 1 telefon otrzymaliśmy 5 punktów. Łącznie zdobyliśmy 425 punktów, w efekcie czego mogliśmy wymienić je na pomoce edukacyjne. Wśród nagród znalazły się: małe tablice szkolne z biologii, geografii, fizyki i astronomii, płyta edukacyjna DVD pt. „Od bieguna do bieguna” oraz materiały biurowe.

Dziękujemy wszystkim za włączenie się w akcję!