Koserow

W dniach 3- 4 czerwca 2019r. najmłodsi uczniowie w ramach nauki języka mniejszości narodowej pojechali na dwudniową wycieczkę do Świnoujścia i Koserov. Pierwszego dnia, w drodze do Świnoujścia podziwiali ruiny średniowiecznego kościoła na klifie w Trzęsaczu. Następnym przystankiem były Międzyzdroje. Tutaj zwiedzili Gabinet Figur Woskowych, w którym znajduje się około 100 figur woskowych przedstawiających naturalnej wielkości osoby znane z życia publicznego, np. polityków, gwiazdy kina, muzyki i sportu, postacie z filmów i bajek. Następnego dnia pojechali do miasta Koserow, w którym można zwiedzać największą atrakcję turystyczną – park rozrywki rodziny Karls. Naszym uczniom najbardziej spodobał się basen z wodą, nad którym dzieci przechodzili po drewnianych balach. Mogli poćwiczyć utrzymywanie równowagi, a fakt że można spaść do wody przysparzał dodatkowych emocji. Były też wielkie trampoliny, wysokie zjeżdżalnie, przejażdżki traktorkiem, kucyki, labirynty… jednym słowem każde dziecko bawiło się tam wspaniale.

19 Kwietnia 2024
Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf, Cieszyrad,