Matematyka z mPotęgą

Od września 2023r. w naszej szkole będą realizowane dwa projekty edukacyjne, które otrzymały dofinansowanie przez fundację mBanku wspierającą dzieci i młodzieży w nauce matematyki.
Uczniowie z klas 4-6 będą rozwijać swoje umiejętności matematyczne biorąc udział w projekcie „Matematyczni detektywi”. Jego celem będzie odkrywanie zastosowania matematyki w codziennym życiu. Uczniowie wezmą udział w ciekawych warsztatach i konkursach. Do wspólnej zabawy już dzisiaj zapraszamy również rodziców. Dla dzieci i dorosłych zorganizowany zostanie m.in. piknik „Escape room – czyli matma nie tylko dla dzieci”, podczas którego będą rozwiązywać zagadki matematyczne i rywalizować o tytuł „Super detektywów”.

Z kolei uczniowie klas 8 wraz z młodszymi kolegami będą realizować projekt „Tańcowała matma z nitką”. Przygotują pokaz strojów, których tematem przewodnim będzie matematyka. Zaprojektują i wykonają własne projekty ubrań. Zadbają też o oryginalne dodatki, fryzury i makijaże dla manekinów. Poza tym zorganizują warsztaty matematyczne dla kolegów i rodziców oraz zaproszą wszystkich do wzięcia udziału w konkursach: : „Kółko-krzyżyk”; „Matematyczny t-shirt” oraz „Świat guzików”.

Dzisiaj jest: Sobota
4 Maja 2024