Start Schola - przeglądy XIII Przegląd Piosenki Religijnej
XIII Przegląd Piosenki Religijnej

23 października 2009 r. odbył się XIII już Przegląd piosenki religijnej „Pieśnią chwalmy Pana”.

„ Będę śpiewał memu Bogu,
gdyż jest godzien wszelkiej chwały.

On mnie wyzwoli
Od nieprzyjaciół.”

Gościliśmy proboszcza naszej parafii ks. Anatola Wołoszyna, ks. Adam Wakulicz, proboszcz parafii w Barcinie i ponad 50 uczniów ze szkół w naszej gminie.

I tak były to: SP im. Tadeusza Bielaka w Kępicach, Gimnazjum im. Karola Wojtyły w Kępicach, Schole dziecięce z Korzybia i Barcina przy parafii św. Anny w Barcinie oraz Schola „Radość” z Biesowic.

Jak co roku rozpoczęliśmy piosenką przeglądu  pt. „Będę śpiewał memu Bogu”. Utwór okazał się bardzo łatwy i szybko wszystkim „wpadł w ucho”. Cała widownia wraz z obecnymi gośćmi chwaliła Boga pieśnią i …. o to właśnie chodziło...

Po występie odbyły się warsztaty artystyczne. Każda grupa miała za zadanie przygotować wizerunek anioła. Prace były rewelacyjne, anioły kolorowe i radosne. Na zakończenie każda grupa otrzymała upominki w postaci książek i płyt CD o tematyce religijnej, a każdy uczestnik swojego malutkiego anioła.

Dzisiaj jest: Wtorek
23 Kwietnia 2024