Start Rok szkolny 2010/2011 X Dzień Papieski
X Dzień Papieski

18 października 2010 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji

X Dnia Papieskiego pod hasłem

"Jan Paweł II - Odwaga świętości"

W  tym roku, nasza szkoła również pragnęła włączyć się w ogólnopolskie obchody X Dnia Papieskiego, przygotowując uroczysty apel. Schola przedstawiła montaż słowno-muzyczny połączony z prezentacją multimedialną. W tematykę obchodów wprowadził nas ks. proboszcz Bogdan Wójcik, który osobiście kilkakrotnie spotkał się z Ojcem Świętym Janem Pawłem II. Kinga z I SP zaśpiewała nam przepięknie piosenkę Arki Noego pt: „Santo Subito”- nawiązującą do  okrzyków na placu Św. Piotra w Rzymie w dniu pogrzebu. Papież Polak doskonale dawał temu świadectwo swym życiem poprzez: zachwyt nad pięknem przyrody, kontakty z innymi ludźmi, niestrudzone głoszenie Ewangelii, prostotę modlitwy emanującej kontemplacją zjednoczenia z Bogiem. W każdym dniu swojego życia naśladował Chrystusa.  I nie chodzi tylko o świętość Jana Pawła II ale każdego z nas - On wskazał nam kolejną drogę do świętości. Ojciec Święty mówił: „Świętość życia oznacza przyznanie Bogu pierwszego miejsca w waszych myślach i czynach; oznacza poszanowanie Jego woli w życiu rodzinnym oraz prawdę i sprawiedliwość we wzajemnym obcowaniu z innymi, świętość oznacza znajdowanie czasu na modlitwę, miłość bliźniego, przebaczenie dla krzywdzicieli i cierpliwość w doświadczeniach życia. Oznacza wzrost w znajomości prawd wiary, w pobożności i w posłuszeństwie wobec wiekuistego Ojca”.

Opracowała J.K

26 Kwietnia 2024