Start Rok szkolny 2010/2011 Wybór Patrona Szkoły
Wybór Patrona Szkoły

Przymierzamy się do wyboru patrona naszej szkoły...

Z misji szkoły wynika, iż skierowana jest ona głównie do ucznia. Dlatego – Wy uczniowie – macie przede wszystkim prawo głosu w wyborze patrona szkoły.Patron cóż znaczy w mym życiu?

Co oznacza dla młodzieży , dla której ma być przykładem?
Kto ma nim zostać?

Musi to być osoba , która stałaby się wzorem do godnego naśladowania, duchowym opiekunem. Musi to być wybitna postać, na przykład wojownika, wodza , króla, męża stanu, polityka sportowca, artysty zasłużonego dla narodu.

Patron musi być bliski każdemu uczniowi. Znany z telewizji, literatury, filmu, lekcji historii, fizyki czy języka polskiego. Patron musi swoja postawa zachęcać do naśladowania, do poznawania otaczającego świata.

Wybór patrona dla każdej szkoły jest trudny. Nie wybiera się go w ciągu jednego dnia. Spośród setek, a może tysiąca osobistości należy wybrać tylko jedną. Właściwą. Tę, która  ma w sobie kwintesencję najszlachetniejszych cech.

Pierwszy etap mamy już za sobą. W drodze głosowania wyłoniliśmy trzy kandydatury.

Rada Rodziców wytypowała: Janina i Cyryl Zalewscy- założyciele szkoły
Samorząd szkolny: Olimpijczyków Polskich
Rada Pedagogiczna: Noblistów Polskich

W najbliższym czasie odbędzie się głosowanie ,wśród społeczności naszej miejscowości, uczniów ,nauczycieli. Zostanie podjęta ostateczna decyzja. Wtedy przyjdzie czas na dalsze działania.

J. Makar-Sobczyk

Dzisiaj jest: Czwartek