Start Rok szkolny 2011/2012 MAT-MISTRZ
MAT-MISTRZ

Konkurs matematyczny dla klas IV – VI

Matematyka jest delikatnym kwiatem,
który rośnie nie na każdej glebie
i zakwita nie wiadomo kiedy i jak.
(Jean Fabre)

REGULAMIN KONKURSU

Konkurs składa się z dwóch części, indywidualnej, w której każdy uczeń szkoły podstawowej może wziąć udział oraz grupowej dla klas IV-VI.

I. Konkurs indywidualny

MAT-MISTRZ SZKOŁY

1. Od środy (30.11.2011r.) do środy (14.12.2011r.) na tablicy oraz na stronie internetowej będą wywieszane w szkole specjalne zadania (każdego dnia nowe).
2. Każdy uczeń szkoły podstawowej może brać udział w tym konkursie. Musi on w następnym dniu z samego rana oddać nauczycielowi matematyki rozwiązanie zadania z dnia poprzedniego. Rozwiązania zadań będą ogłaszane następnego dnia.
3. Oceniane będzie nie tylko rozwiązanie, ale i sposób rozwiązania (czytelność, zapis) oraz samodzielność zadań.
4. Wygrywa ten uczeń, który zdobędzie największą liczbę punktów. Otrzymuje on zaszczytny tytuł MAT – MISTRZA SZKOŁY i zdobywa nagrodę, która wręczona będzie na podsumowaniu projektu LICZĘ, MÓWIĘ, SURFUJĘ w dniu 17 grudnia 2011r.
5. W przypadku gdyby kilka osób zdobyło najwyższą liczbę punktów przewidziana jest dogrywka dnia 16.12.2011r.

II. Konkurs dla klas

ZADANIA DLA KLAS

Uwaga: Każda klasa przygotowuje wszystkie zadania. Każde zadanie będzie punktowane.

ZAD. 1 PLAKAT MATEMATYCZNY

Każda klasa wykonuje plakat matematyczny, temat plakatu dowolny. Dozwolone są wszystkie środki artystyczne. Plakat należy dostarczyć najpóźniej do dnia 12 grudnia 2011 roku, do nauczyciela matematyki. Termin realizacji: 12.12.2011 r.

ZAD. 2 PREZENTACJA WYBITNEGO MATEMATYKA

Każda klasa  prezentuje, w dowolnej formie, wylosowanego wcześniej matematyka. Prezentacji może dokonać jedna osoba, zespół lub cała klasa. Termin realizacji: 14.12.2011 r.

Źródła:

• Poczet wielkich matematyków, pod redakcją Wł. Krysickiego,
  • Internet.

Oceniana będzie estetyka wykonania pracy, przekaz najistotniejszych informacji oraz forma pracy.

ZAD.3 WYSZUKIWANKA

Każda klasa otrzyma taką samą wyszukiwankę, rozwiązuje ją cała klasa. W czasie rozwiązywania wyszukiwanki nikomu nie wolno opuszczać klasy i konsultować się z kimkolwiek. Termin realizacji: 14.12.2011 r.

Razem za wyszukiwankę można otrzymać 7 punktów

ZAD.4  ROZWIĄZANIE MARATONU LITEROWEGO

Każda klasa otrzyma taki sam maraton liczbowy, rozwiązuje ją cała klasa. W czasie rozwiązywania maratonu nikomu nie wolno opuszczać klasy i konsultować się z kimkolwiek. Wychowawca może pomagać. Klasy, których wychowawcą jest nauczyciel matematyki, na czas rozwiązywania krzyżówki będą miały przydzielonego innego nauczyciela. Termin realizacji: 14.12.2011 r.

Razem za maraton można otrzymać 15 punktów

ZAD. 5 KONKURS "SKOJARZENIA"

Każda klasa typuje jedną dziewczynkę i jednego chłopca do konkursu "Skojarzenia". Wybraną parę należy zgłosić najpóźniej do 12.12.2011, do  nauczyciela matematyki. Termin realizacji: 14.12.2011 r.

Razem za skojarzenia można otrzymać 25 punktów

Wręczenie nagród odbędzie się na podsumowaniu projektu LICZĘ, MÓWIĘ, SURFUJĘ w dniu 17 grudnia 2011r.

ZADANIE 1 - 30 listopada 2011r.

ZADANIE 2 - 1 grudnia 2011r.

ZADANIE 3 - 2 grudnia 2011r.

ZADANIE 4 - 5 grudnia 2011r.

ZADANIE 5 - 6 grudnia 2011r.

ZADANIE 6 - 7 grudnia 2011r.

ZADANIE 7 - 8 grudnia 2011r.

ZADANIE 8 - 9 grudnia 2011r.

ZADANIE 9 - 12 grudnia 2011r.

ZADANIE 10 - 13 grudnia 2011r.

Dzisiaj jest: Czwartek
28 Marca 2024