Start Rok szkolny 2012/2013 Wizyta biskupa w szkole
Wizyta biskupa w szkole

Dnia 05.11.2012r. miała miejsce w naszej szkole niecodzienna wizyta- w ramach wizytacji duszpasterskiej parafii Biesowice, naszą szkołe odwiedził ks.bp. Krzysztof Zadarko.

W imieniu całej społeczności szkolnej, ks.bp. przywitała p. Dyrektor A.Weiwer i najmłodsi uczniowie. Następnie nasza zdolna młodzież zaprezentowała się w krótkim programie artystycznym. Mogliśmy wysłuchać utworu P.Rubika "Wieża modlitwy" w wykonaniu Vanessy i Eweliny jak również obejrzeć pierwszy raz prezentowaną formę w naszej szkole pantomimę opowiadającą o dziejach świata...od stworzenia do Paruzji.

Po występie ks. bp. skierował do nas kilka słów oraz nauczył nas wierszyka: Z wieży dzwonek woła: "chodźcie dzieci do kościoła, do kościoła chodzić trzeba, żeby dostać się do nieba".

Ks.bp. Zadarko spotkał się jeszcze na krótkiej katechezie z uczniami kl. III i II Gim oraz nauczycielami i pracownikami szkoły.

Występujący w pantomimie: Adam, Paulina, Sebastian, Vanessa, Norbert, Ewelina, Damian, Katarzyna, Weronika, Monika.

foto: Patrycja Dorawa

19 Kwietnia 2024