Start Rok szkolny 2012/2013 Wyjazd do teatru
Wyjazd do teatru

19 października 2012r. pięcio- i sześciolatki pod opieką p. K. Chacińskiej pojechały do Teatru Lalki TĘCZA w Słupsku. Obejrzały spektakl pt. Tygrys Pietrek. Tygrys Pietrek to pełna przygód opowieść o małym, strachliwym tygrysku, który próbuje nauczyć się odwagi. Z powodu lęku, został pozbawiony przez inne tygrysy pasków.

Zawstydzony i ośmieszony za wszelką cenę chce pokonać strach .Trudne doświadczenie powoduje, że mały tygrysek, który ciągle miał ,,pietra '', staje się odważny, samodzielny i odpowiedzialny. Spektakl miał na celu uświadomienie dzieci, iż należy dostrzegać problemy innych i pomagać im w ich rozwiązywaniu.

Wyjazd do teatru dał dzieciom dużo zadowolenia.  Różnorodność dekoracji i zmieniające się oświetlenie silnie oddziaływały na dzieci. Często identyfikowały się z przeżyciami głównego bohatera. Podczas sztuki przedszkolaki zrozumiały ,że każdy strach można przezwyciężyć miłością.

Dzisiaj jest: Czwartek
28 Marca 2024