Start Rok szkolny 2012/2013 VII Ogólnopolski Konkurs Fizyczny "Poszukiwanie Talentów"
VII Ogólnopolski Konkurs Fizyczny "Poszukiwanie Talentów"

Trwa VII Ogólnopolski Konkurs Fizyczny "Poszukiwanie Talentów", organizowany przez Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Konkurs jest przeznaczony zarówno dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych jak również uczniów gimnazjum.

Aby wziąć w nim udział, zachęcam uczniów naszego gimnazjum do wykonania prac poświęconych fizyce, na przykład pracę - literacką, plastyczną czy fotograficzną, czy wykonać prace z dziedziny literatury (np. przeprowadzić i spisać wywiad z fizykiem), fotografiki czy sztuk plastycznych. Tematem tych prac powinna być fizyka. Ponadto uczestnicy konkursu powinni wykonać co najmniej jeden eksperyment.

fot. Wikimedia Commons

Punkty za poszczególne zadania sumują się i ci, którzy spełnią kryterium określone regulaminem, otrzymają dyplom i odznakę "Złoty Kwant". Prace oceniane będą w dwóch kategoriach: szkoły gimnazjalne, a także ponadgimnazjalne.

Najlepsi zostaną zaproszeni, na koszt organizatorów, na finał konkursu w Warszawie. Sześcioro zwycięzców (po troje z każdej grupy wiekowej) wyjedzie na kilkudniową wycieczkę do jednego z europejskich centrów naukowych, by tam fizykę jeszcze lepiej poznać i jeszcze bardziej polubić.

Organizatorzy, zaznaczają, że konkurs przeznaczony jest m.in. dla uczniów, którzy lubią fizykę i ją rozumieją, a jednocześnie nie potrafią rozwiązywać jej problemów matematycznie. Celem konkursu jest zainteresowanie dzieci i młodzieży szkolnej oraz ich rodziców fizyką i zachęcenie ich do udziału w różnych formach twórczej aktywności, zapoznanie zainteresowanej młodzieży z warsztatem pracy fizyków Wydziału Fizyki.

W załączniku:

Tematy esejów i doświadczeń