Start Mały Mistrz Spotkanie Edukacyjne
Spotkanie Edukacyjne

W dniu 19 maja 2015 r. odbyło się w Zespole Szkół w Biesowicach Lokalne Spotkanie Edukacyjne w ramach projektu Mały Mistrz. W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele regionu 9. Prowadzącymi spotkanie były panie Patrycja Komowska koordynator wojewódzki MM i nauczyciel ekspert Danuta Kołodziejczyk.

Spotkanie rozpoczęło się od podsumowania przez p. Patrycję pierwszego roku funkcjonowania projektu oraz zapoznania z zasadami przyszłorocznej pracy w programie.

Nauczyciele skupili się na dobrych i złych stronach projektu. Wszyscy biorący udział w spotkaniu nauczyciele bardzo przychylnie wypowiadali się o programie. Dzielili się swoimi spostrzeżeniami, propozycjami prowadzenia zajęć w ramach projektu czy sposobami zaliczania sprawności. W trakcie tej części spotkania p. Danuta pokazała film podsumowujący zaliczenie sprawności gimnastyk-tancerz.

 

Po dyskusji nauczyciele przeszli do sali gimnastycznej gdzie odbyła się lekcja wychowania fizycznego uczniów klasy I pod kierunkiem nauczyciela eksperta. Lekcja ta miała na celu podzielenie sie tzw. dobrymi praktykami nauczyciela eksperta w czasie pracy z projektem. Tematyką zajęć były gry i zabawy z balonem przygotowujące do nauki odbić sposobem górnym i dolnym. Zajęcia te stanowiły przygotowanie do zaliczenia sprawności PIŁKARZ. Najpierw uczniowie wykonywali przeróżne ćwiczenia z balonem indywidualnie i zespołowo. Były wyścigi z balonami i rywalizacja w grupach. Uczniowie przebijali balon przez siatkę i biegli z balonem na tacy. Wykazali się umiejętnością odbicia balonu palcami w postawie siatkarskiej oraz odbicia balonu sposobem dolnym. Wszystko po to, żeby móc zastosować poznane umiejętności podczas pracy z piłką. Lekcja zakończyła się wyjątkową ewaluacją, w której dzieci malowały na balonach minki będące odzwierciedleniem ich wrażeń z lekcji.

Spotkanie zakończyły propozycje wspólnych imprez integracyjnych, mających na celu poszerzenie współpracy między szkołami biorącymi udział w projekcie. 


POLUB NAS :-)Zapraszamy do używania e-podręczników

 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Dzisiaj jest: Piątek
24 Marca 2023
Imieniny obchodzą
Dzierżysława, Dziersława, Gabor,
Gabriel, Marek, Sewer, Sofroniusz,
Szymon

Do końca roku zostało 283 dni.
Zodiak: Baran