Start Rok szkolny 2016/2017 Poznajemy różne zawody
Poznajemy różne zawody

15 marca najmłodsi uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę, podczas której poszerzyły swoje wiadomości na temat pracy różnych ludzi.

Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy była piekarnia. Z wielkim zainteresowaniem przyglądaliśmy się pracy piekarza, poznaliśmy etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku.

Następnie udaliśmy się do redakcji Głosu Pomorza. Podczas wizyty dowiedzieliśmy się wielu interesujących i przydatnych wiadomości dotyczących między innymi organizacji pracy zespołu redakcyjnego oraz sposobu pozyskiwania informacji. Po redakcji oprowadzał nas pan Daniel Klusek, który opowiadał nam na czym polega praca dziennikarza.

Kolejnym miejscem do którego się udaliśmy była Państwowa Straż Pożarna.

W siedzibie straży zostaliśmy przywitani przez wszystkich pełniących dyżur strażaków, którzy czekali na nasze przyjście. Już na samym początku zademonstrowali nam swoją niebywałą sprawność zjeżdżając do nas po rurze, czy przebierając się błyskawicznie w strój bojowy.

Podczas spotkania mieliśmy okazję przyjrzeć się z bliska pracy strażaków, poznaliśmy wyposażenie i sprzęt, służący do udzielania pomocy w przypadku pożarów, wypadków drogowych i innych trudnych sytuacji wymagających interwencji strażaków. Następnie zwiedzaliśmy pomieszczenia remizy: stołówkę, świetlicę, miejsce odpoczynku strażaków oraz garaże, w których mogliśmy nie tylko obejrzeć z bliska ogromne wozy bojowe ale także poznać dokładnie wyposażenie samochodu strażackiego. Podczas naszego pobytu mogliśmy również zobaczyć przebieg wyjazdu strażaków do akcji ratunkowej.

Nasza wycieczka była bardzo udana i pełna niesamowitych wrażeń.

Galeria zdjeć

 

 

 


POLUB NAS :-)Zapraszamy do używania e-podręczników

 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

Dzisiaj jest: Czwartek
23 Września 2021
Imieniny obchodzą
Boguchwała, Bogusław, Libert,
Minodora, Tekla

Do końca roku zostało 100 dni.
Zodiak: Waga