Start mPotęga mPotęga
mPotęga

Program mPotęga

Nasza szkoła wzięła udział w  naborze do V edycji programu grantowego mPotęga prowadzonego przez Fundację mBanku, do której zgłoszono 598 edukacyjnych projektów matematycznych. Jest to program, który popularyzuje matematykę wśród młodych ludzi i pokazuje im, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność.

Nasz projekt pt. „Wstrzymaj nudę i rusz głową jak Kopernik” otrzymał dofinasowanie w wysokości 5 tys. złotych na realizację zajęć pozalekcyjnych dla uczniów z klas 4-6, które odbywać się będą od września do grudnia.

Tematem przewodnim projektu będzie postać Mikołaja Kopernika – astronoma i matematyka. Uczniowie wezmą udział w serii warsztatów, podczas których poznają praktyczną stronę matematyki i nauk ścisłych. Będą m. in. szukać odpowiedzi na pytanie: Czy Kopernik lubił jadać pierniki? Zorganizowane zostaną również warsztaty astronomiczne w mobilnym planetarium, które przyjedzie do Naszej szkoły. Do współpracy w projekcie zostaną zaproszeni rodzice.

Oczekujemy również na nową tablicę interaktywną z programu „Aktywna tablica”. Będziemy mogli z niej korzystać już po wakacjach.

Mamy nadzieję, że będziemy się świetnie bawić i uczyć, tak jak na rodzinnych piknikach naukowych czy zajęciach pozalekcyjnych.

Dzisiaj jest: Sobota
20 Kwietnia 2024