Start Rok szkolny 2018/2019 Narodowe Święto Niepodległości
Narodowe Święto Niepodległości

W dniu 9 listopada 2018 obchodziliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości.

Odbył się apel przygotowany przez uczniów kl. V-III gimnazjum. Okolicznościowa poezja i patriotyczne pieśni oddały cześć tym, którzy walczyli o powrót Polski na mapy Europy, a nam przypomniały, że zawdzięczamy im to, iż możemy żyć w wolnej i niepodległej Ojczyźnie.

O 11.11 wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, goście i rodzice zaśpiewali hymn Polski - "Jeszcze Polska nie zginęła...".

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Piosenki Strażackiej i Patriotycznej w Kępicach. W kategorii klas VII, VIII i gimnazjum nasze koleżanki i kolega z zespołu "Cantata" w składzie: Zuzia Szymańska, Maja Kołodziejczyk, Zuzia Kowalska, Laura Barczak, Ola Wodnicka, Kinga Marszałek, Wiktoria Ciesielska i Patryk Madejski zajęli I miejsce, piosenkami "Orkiestry dęte" i "Żeby Polska była Polską".

III miejsce zajęła Laura Barczak, piosenkami "My, strażacy" i "Ojczyzno ma".

Dzisiaj jest: Czwartek
28 Marca 2024