Start Rok szkolny 2018/2019 Weekendowa wycieczka do Trójmiasta
Weekendowa wycieczka do Trójmiasta

8 – 9 czerwca odbyła się wspólna wycieczka uczniów klasy I i IV oraz ich rodziców do Trójmiasta. Na początek odwiedziliśmy Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni. Dzieci oraz rodzice zapoznali się z najciekawszymi tajnikami wiedzy, mieli okazję samodzielnie przeprowadzić różne doświadczenia i eksperymenty, które budziły wielkie zainteresowanie, a niekiedy nawet zdziwienie. Wykonywane zadania łączyły nowoczesną edukację z doskonałą zabawą. Następnie pojechaliśmy do Akwarium Gdyńskiego, gdzie zobaczyliśmy niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata, np. z Afryki, Ameryki Północnej czy północy naszego kontynentu. Wieczorem najmłodsi pojechali do Centrum Rozrywki Loopy's World, gdzie mogli poszaleć na zjeżdżalniach, trampolinach, wśród mnóstwa labiryntów i tuneli. Następny dzień rozpoczęliśmy od spaceru po Ogrodzie zoologicznym, gdzie mogliśmy zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące ze wszystkich kontynentów. Przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt budziło wśród dzieci wiele emocji. Po obiedzie udaliśmy się na Starówkę, a następnie odbyliśmy rejs statkiem przez rzekę Motławę oraz zwiedzaliśmy Westerplatte, miejsce rozpoczęcia II Wojny Światowej. Wycieczka była bardzo udana i ciekawa.

Dzisiaj jest: Czwartek
28 Marca 2024