Start Rok szkolny 2020/2021 WARSZTATY KULINARNE "MATEMATYCZNE SŁODKOŚCI"
WARSZTATY KULINARNE "MATEMATYCZNE SŁODKOŚCI"

Od września uczniowie klasy 5 i 6 naszej szkoły biorą udział w projekcie „I ja mogę być odkrywcą ” dofinansowanym przez Fundację mBanku.
Tematem przewodnim projektu jest postać dwukrotnej polskiej noblistki Marii Curie Skłodowskiej, której odkrycia zmieniły nasz świat na zawsze. W tegorocznej edycji uczniowie wezmą udział w warsztatach, podczas których poznają praktyczną stronę matematyki oraz nauk ścisłych.
Za nami już warsztaty kulinarne pod tytułem „Matematyczne słodkości”. Uczestnicy zajęć wykorzystując umiejętności matematyczne przeprowadzili reakcję chemiczną w wyniku której powstały przepyszne babeczki. Okazało się, że wiadomości dotyczące masy i objętości przydają się, gdy burczy w brzuchu lub chce się zaprosić znajomych na małe co nieco.

Zdjęcia o tym jak przygotowywaliśmy matematyczne słodkości oraz więcej informacji o projekcie znajdziecie na blogu:

Dzisiaj jest: Czwartek
25 Kwietnia 2024