Start mPotęga mPotęga Edycja 2021_2022
mPotęga Edycja 2021_2022

Od września do grudnia uczniowie klasy 7 i 8 będą realizować projekt „Matematyka na tropie złota” dofinansowany z programu Potęga.

Tematem projektu będzie poznanie złotej liczby, która już od stuleci fascynowała błyskotliwe umysły matematyków, fizyków, malarzy, inżynierów, muzyków i przyrodników. Zespół będzie zajmował się znalezieniem odpowiedzi na pytania: Dlaczego ta liczba nazywana jest złotą? I czy faktycznie pokazuje, że świat jest matematyczny, a ona jest przepisem na piękno i harmonię? Co mają ze sobą wspólnego piramidy, ateński Partenon czy Wieża Eiffla? Gdzie dzisiaj wykorzystuje się zasadę złotej proporcji? Dlaczego matematyka interesuje się uprawą ananasów, kalafiora i słoneczników? A co ma do tego wszystkiego dowód osobisty, prawo jazdy i karta bankowa?

Uczniowie zaczęli swoje działania od przeprowadzenia pomiarów wśród kolegów. Następnie przeanalizują zebrane dane z wykorzystaniem programu Excel. Będą szukać osoby z naszej szkoły, której ciało spełnia zasadę złotej proporcji (Sprawdzą kto z nas jest idealny J). Następnie zorganizują konkurs dotyczący złotego prostokąta i trójkąta. W ramach projektu odbędą się również warsztaty matematyczno-plastyczne na temat złotej proporcji. Więcej informacji o projekcie można będzie znaleźć na powstającym właśnie blogu.

Zapraszamy do wspólnej nauki i zabawy wszystkich uczniów z klas 4-8.

Dzisiaj jest: Niedziela
28 Listopada 2021