Start Wewnątrzszkolne ocenianie Wychowanie do życia w rodzinie
Wychowanie do życia w rodzinie

Przedmiotowe Zasady Oceniania
Wychowanie do życia w rodzinie w klasach IV- VIII

Szkoła Podstawowa im. J. i C. Zalewskich w Biesowicach

Podstawa prawna:

- Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 sierpnia 1999 r. w sprawie sposobu nauczania szkolnego oraz zakresu treści dotyczących wiedzy o życiu seksualnym człowieka, o zasadach świadomego i odpowiedzialnego rodzicielstwa, o wartości rodziny, życia w fazie prenatalnej oraz metodach i środkach świadomej prokreacji zawartych w podstawie programowej kształcenia ogólnego.

- Rozporządzenie MEN z dnia 14 lutego 2017 roku w sprawie nowej podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej, w tym dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym, kształcenia ogólnego dla branżowej szkoły I stopnia, kształcenia ogólnego dla szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy oraz kształcenia ogólnego dla szkoły policealnej Dz.U. z dnia 24 lutego 2017 roku, poz. 365

- Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 2 czerwca 2017 roku zmieniające rozporządzenie w sprawie sposobu nauczania szkolnego oraz zakresu treści dotyczących wiedzy o życiu seksualnym człowieka, o zasadach świadomego i odpowiedzialnego rodzicielstwa, o wartości rodziny, życia w fazie prenatalnej oraz metodach i środkach świadomej prokreacji zawartych w podstawie programowej kształcenia ogólnego (Dziennik Ustaw 2017, poz. 117)

Zajęcia z „Wychowania do życia w rodzinie”:

- prowadzone są tylko raz w tygodniu
- uczniowie nie otrzymują ocen
- uczestnictwo w zajęciach jest dobrowolne
- uczniom uczestniczącym w zajęciach, w dzienniku elektronicznym wpisuje się słowo „uczestniczył”
- uczeń jest zobowiązany założyć zeszyt 60 kartkowy na cały etap edukacyjny (kl.IV-VIII)
- podręcznik i ćwiczenia dla uczniów są nieobowiązkowe

Dzisiaj jest: Czwartek
18 Kwietnia 2024