Start mPotęga Październikowe odkrycia
Październikowe odkrycia

 

Uczniowie klasy 7 i 8 wraz z młodszymi kolegami realizują projekt pod tytułem „Czy Einstein by potrafił …? Bo my tak”. Dzięki dofinansowaniu Fundacji mBanku mogą stosować matematykę do badania zjawisk fizycznych oraz szukania odpowiedzi na niebanalne pytania.


W październiku zespół projektowy znalazł odpowiedzi na pytania:
• Czy Einstein by potrafił skakać ze spadochronem?
• Czy Einstein by potrafił łowić ryby?


  Na pierwszych warsztatach przygotowano prototypy spadochronu. Każdy z uczestników wykorzystał inne materiały do wykonania tego statku powietrznego. A potem sprawdzano, które pomysły były najtrafniejsze. Okazało się, że spadochron przygotowany z fartucha kucharskiego pozwolił pani Einstein najbezpieczniej wylądować po skoku z pierwszego piętra. Materiał z którego była wykonana czasza spadochronu pozwalał mu najlepiej wykorzystać opór powietrza do zmniejszenia prędkości opadania w atmosferze.
  Z kolei w czasie drugich warsztatów szukaliśmy odpowiedzi na pytania: Dlaczego ryba nie tonie? Dlaczego ciężkie statki nie toną? Chłopcy przynieśli wędki i sprzęt do wędkowania. Opowiedzieli nam o sposobach łowienia ryb. Wiemy już jaką wędką łowić ryby drapieżne, a jaką roślinożerne. Kiedy stosować spławik oraz jakie przynęty lubią ryby. Ponadto dowiedzieliśmy się co to jest gęstość czy naczynia połączone. Wiemy też co zrobić, aby ziemniak pływał w wodzie na dowolnej głębokości.
Przed nami jeszcze liczenie po japońsku oraz budowa robota, zapraszamy więc do wspólnej nauki poprzez zabawę.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

 


POLUB NAS :-)Zapraszamy do używania e-podręczników

 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 47 gości 

Dzisiaj jest: Sobota
2 Grudnia 2023
Imieniny obchodzą
Adria, Aurelia, Balbina, Bibianna,
Paulina, Sulisław, Wiktoryn, Zbylut

Do końca roku zostało 30 dni.
Zodiak: Strzelec