Start mPotęga mPotęga Listopad 2002_2
mPotęga Listopad 2002_2

W listopadzie uczniowie klasy 4 i 5 brali udział w ciekawych zajęciach w ramach projektu „Z matematyką na co dzień”. Dzięki dofinansowaniu Fundacji mBanku mogli kolejny miesiąc w innowacyjny sposób odkrywać zastosowanie matematyki w codziennym życiu.

Odbyły się warsztaty „Matematyczne eksperymenty”, które sprawiły uczniom dużo radości, ponieważ mogli samodzielnie przeprowadzać doświadczenia. Sprawdzili ile skarpetek można wysłać Einsteinowi w walizce oraz ile soku jest w pomarańczy. Poznali pojęcie napięcia powierzchniowego oraz zjawisko załamania światła. Wykonaliśmy ciecz nienewtonowską, a także tajemnicze butelki.
Ponadto nauczyli się, jak przelać sok ze szklanki do szklanki bez dotykania ich tak, aby było go po równo w każdym naczyniu. Pomogli pani Einstein, która postanowiła zgubić kilka kilogramów, ale niestety jej dieta cud nie podziałała. Im się udało i żona Einsteina okazała się lekka jak piórko.
Rodzice dzielnie wspierają uczniów w realizacji projektu. Z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w pikniku „Matma nie chodzi spać”. Wspólnie z dziećmi zaprojektowali i wykonali grę planszową. Rozegrali krótki turniej, aby sprawdzić czy ustalone przez nich reguły są poprawne. Poza tym wzięli udział w kilku grach zespołowych. Wspólnie zbudowali wieżę, przenosili kubeczki za pomocą balonika oraz nakrywali do stołu. Ale chyba najbardziej wszystkim spodobała się konkurencja pod tytułem "Zróbmy jajecznicę". Było dużo śmiechu no i zbierania rozbitych jajek z ławki czy podłogi.