Matematyczni detektywi

Za nami już drugi miesiąc nauki w projekcie pt. „Matematyczni detektywi” w ramach programu mPotęga. Uczniowie w październiku sprawdzali czy matematyka przydaje się w kuchni. Podczas przygotowywania pizzy, zapiekanek, spaghetti i ciasta przekonali się, że z matmą gotuje się łatwiej.

Do wspólnej nauki poprzez zabawę zaprosili również dorosłych. Wspólnie z rodzicami rozwiązywali matematyczne zagadki podczas pikniku pt.„Escape room – czyli matma nie tylko dla dzieci”. Było to ciekawe doświadczenie, ale nie wcale łatwe zadanie. Okazało się, przy wspólnej rywalizacji, że rodzice bardzo lubią łamać sobie głowę przy matematycznych zagadkach i wygrać z nimi nie jest łatwo.
   W ramach projektu zorganizowane zostały w październiku konkursy: „Gdzie ukryła się matma?” i „Łamacze głów”.
Więcej informacji o projekcie znajduje się na blogu https://matematyczni-detektywi.blogspot.com/

Dzisiaj jest: Niedziela
28 Kwietnia 2024