Szkoła Podstawowa im. Janiny i Cyryla Zalewskich w Biesowicach
Praca szkoły od 19 kwietnia 2021r.

Placówki wychowania przedszkolnego

Od 19 kwietnia 2021 r. zostaje przywrócona stacjonarna działalność przedszkoli, innych form wychowania przedszkolnego oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

Pozostałe obostrzenia w funkcjonowaniu szkół i placówek zostają przedłużone do 25 kwietnia.

Więcej informacji na https://www.kuratorium.gda.pl/zasady-funkcjonowania-szkol-i-placowek-od-19-kwietnia/

Spotkanie z rodzicami

20 kwietnia 2021r. (wtorek) godzina 16.30

Spotkanie z rodzicami: on-line na Teams.

Zapraszamy do udziału w spotkaniach.

Praca szkoły od 12 kwietnia 2021r

Do 18 kwietnia br. zostały przedłużone wszystkie obowiązujące zasady ograniczonego funkcjonowania szkół i placówek.

Z uwagi na nadal utrzymujący się wysoki poziom zachorowalności w kraju i konieczność zahamowania pandemii niezbędne jest przedłużenie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych.

Tak jak dotychczas, ograniczona zostaje praca stacjonarna przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego z pewnymi wyjątkami. Ograniczona jest również praktyczna nauka zawodu, w tym zajęcia praktyczne dla młodocianych pracowników.

Podstawa prawna:
Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 8 kwietnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 12 kwietnia 2021 r.

Źródło: MEiN

Praca szkoły od 29 marca do 9 kwietnia 2021r

Klasy 1-3 oraz 4-8 nadal nauczanie zdalne.

===========================================

od 29 marca do 9 kwietnia 2021r. na podstawie informacji z: https://www.gov.pl/web/koronawirus/od-27-marca-zmiany-w-zasadach-bezpieczenstwa

"Ze względu na bezpieczeństwo dzieci i rodziców, zamknięte zostaną żłobki i przedszkola. Wyjątkiem będzie sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej).

Ważne! Rodzice będą mogli skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego."

===========================================

Wiosenna Przerwa Świąteczna - informacja na podstawie Kalendarza roku szkolnego MEiN:

1 kwietnia – 6 kwietnia 2021 r.
Podstawa prawna:

§ 3 ust. 1 pkt. 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.) oraz § 3 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603 z późn. zm.).

Praca szkoły od 22 marca 2021r

Przejście w pracy szkoły z nauczania hybrydowego na zdalne:

Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju,
od 22 marca do 11 kwietnia 2021r.,
naukę w trybie zdalnym
będą realizowali uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych
dla dzieci i młodzieży w całym kraju.

Placówki wychowania przedszkolnego nadal pracują bez zmian, przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.

Podstawa prawna:

Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 18 marca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Rozporządzenie zostało skierowane do publikacji w Dzienniku Ustaw. Wejdzie w życie 22 marca br.

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji i Nauki

XIV Wojewódzki konkurs

XIV WOJEWÓDZKI KONKURS MATEMATYCZNO-PLASTYCZNY

W tym roku już po raz dwunasty wzięliśmy udział w Wojewódzkim Konkursie Matematyczno-plastycznym. Przygotowaliśmy prace według czterech grup wiekowych:

klasa 5 SP – reklama czworokątów
klasa 6 SP – proste prostopadłe i równoległe
klasa 7 SP – skala w życiu codziennym
klasa 8 SP – bryły wokół nas.

Celem konkursu jest rozwijanie wyobraźni przestrzennej poprzez wypowiedź plastyczną, popularyzowanie geometrii za pomocą plastyki oraz rozwijanie inwencji twórczej uczniów. Prace wymagały staranności i pomysłu, ale trud się opłacił. W tym roku zaszczytne miejsca zajęli:

klasa 5
Oliwia Matuszewska (praca z jaszczurką) - I miejsce

Klasa 6
Hubert Jerzyk (praca z kurami) – I miejsce

Klasa 7
Klaudia Ciesielska (praca z balonami) - II miejsce
Oliwia Dubiel (praca z kotem) - II miejsce
Marlena Ciesielska (prac z zimą) - I miejsce
Marta Rolnik (praca z muchomorami) - I miejsce

klasa 8
Maria Augustynowicz (praca z pantofelkiem) - II miejsce
Norbert Jerzyk (praca z piłką) – I miejsce
Jagoda Kwiatkowska (praca z żółwiem) - I miejsce - Nagroda Dyrektora Gminnego Zespołu Oświaty w Chojnicach

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy, że reprezentowaliście naszą szkołę.

Zarządzenie Burmistrza - rekrutacja

Życzenia klasa 7

Kolejny sukces Filipa

Filip Dubiel zajął II miejsce w konkursie plastycznym na "Najpiękniejszą ozdobę choinkową", którego organizatorem było Centrum Edukacji Regionalnej. Gratulujemy sukcesu i czekamy na kolejne !!!

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Dzisiaj jest: Piątek