Start
Szkoła Podstawowa im. Janiny i Cyryla Zalewskich w Biesowicach
Edukacja Morska

24 września 2021r. rozpoczęliśmy kontynuację projektu z Edukacji Morskiej. Zajęcia odbywały się na jeziorze w Bobięcinie. Obejmowały szkolenie z zasad bezpieczeństwa na wodzie i środkach pływających. Dodatkowo szkolenie praktyczne z wielu przydatnych czynności jakie trzeba znać by poradzić sobie na wodzie.  

Cięg dalszy zajeć już wkrótce :-)

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
Sprzątanie świata

24 września 2021r. całą szkołą wybraliśmy się w teren, by po raz kolejny posprzątać świat. Jest znowu czysto, ale warto pamiętać, że zebrane śmieci nie wzięły się z nikąd. Ktoś je tam pozostawił... 

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
mPotęga Edycja 2021_2022

Od września do grudnia uczniowie klasy 7 i 8 będą realizować projekt „Matematyka na tropie złota” dofinansowany z programu Potęga.

   Tematem projektu będzie poznanie złotej liczby, która już od stuleci fascynowała błyskotliwe umysły matematyków, fizyków, malarzy, inżynierów, muzyków i przyrodników. Zespół będzie zajmował się znalezieniem odpowiedzi na pytania: Dlaczego ta liczba nazywana jest złotą? I czy faktycznie pokazuje, że świat jest matematyczny, a ona jest przepisem na piękno i harmonię? Co mają ze sobą wspólnego piramidy, ateński Partenon czy Wieża Eiffla? Gdzie dzisiaj wykorzystuje się zasadę złotej proporcji? Dlaczego matematyka interesuje się uprawą ananasów, kalafiora i słoneczników? A co ma do tego wszystkiego dowód osobisty, prawo jazdy i karta bankowa?

   Uczniowie zaczęli swoje działania od przeprowadzenia pomiarów wśród kolegów. Następnie przeanalizują zebrane dane z wykorzystaniem programu Excel. Będą szukać osoby z naszej szkoły, której ciało spełnia zasadę złotej proporcji (Sprawdzą kto z nas jest idealny J). Następnie zorganizują konkurs dotyczący złotego prostokąta i trójkąta. W ramach projektu odbędą się również warsztaty matematyczno-plastyczne na temat złotej proporcji. Więcej informacji o projekcie można będzie znaleźć na powstającym właśnie blogu.

Zapraszamy do wspólnej nauki i zabawy wszystkich uczniów z klas 4-8.

 
Wydarzenia Biesowice

 
Informacje szczepienia uczniów

 
List Ministra Edukacji

Warszawa, 31 sierpnia 2021 r.

Szanowni Państwo Dyrektorzy,
Drodzy Nauczyciele i Uczniowie,

z radością i optymizmem rozpoczynamy nowy rok szkolny 2021/2022. Cieszymy się, że po długotrwałym okresie nauki zdalnej uczniowie i nauczyciele wracają do swoich szkolnych obowiązków. Wiemy, jak ważny dla rozwoju intelektualnego i społecznego młodego człowieka jest bezpośredni kontakt z nauczycielem oraz możliwość przebywania
w grupie rówieśniczej. Wspólnota szkolna ma nieocenioną wartość.

Aby od 1 września nauka mogła odbywać się w sposób stacjonarny, Ministerstwo Edukacji i Nauki przez całe wakacje realizowało działania ukierunkowane na bezpieczny powrót
do szkół. We współpracy z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym opracowaliśmy wytyczne sanitarne. Są one wsparciem dla dyrektorów szkół w organizacji procesu nauki. Wspólnie z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych zapewniamy także środki bezpieczeństwa dla szkół – stacje dezynfekujące z funkcją mierzenia temperatury, termometry bezdotykowe, maseczki, rękawiczki i płyny do dezynfekcji. Stale zachęcamy również do szczepień nauczycieli oraz dzieci od 12. roku życia i prowadzimy akcję informacyjną w tej sprawie. Bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli, pracowników szkół oraz rodziców to obecnie jedno z kluczowych zadań Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Realizujemy także programy wsparcia uczniów po długotrwałym okresie kształcenia na odległość, które rozpoczęliśmy już wiosną tego roku. Chcemy aktywnie przeciwdziałać negatywnemu wpływowi nauki zdalnej na rozwój dzieci i młodzieży, dlatego opracowaliśmy „Narodowy Program Wsparcia Uczniów po Pandemii” i przeznaczyliśmy na jego realizację dodatkowe środki. Przedsięwzięcie obejmuje działania związane ze zdrowiem (profilaktyka krótkowzroczności), poprawą kondycji fizycznej, wsparciem psychologiczno-pedagogicznym, jak również z pomocą w opanowaniu i utrwaleniu materiału.

„Narodowy Program Wsparcia Uczniów po Pandemii” to kompleksowy projekt, którego celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych i pobudzanie młodych ludzi do rozwijania swoich zainteresowań. Idea równego dostępu do wiedzy i stwarzania uczniom
jak najlepszych szans do rozwoju – niezależnie od ich miejsca zamieszkania – była także impulsem do opracowania projektu Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności.
Będą to lokalne centra nauki, do których zostaną przeniesione najlepsze doświadczenia edukacyjne i wystawiennicze Centrum Nauki Kopernik. Projekt zakłada powstanie takich placówek w 32 miejscowościach w całej Polsce. Dzięki nim uczniowie będą mogli uczestniczyć w pasjonujących doświadczeniach, w atrakcyjny sposób zdobywać wiedzę
i poznawać najnowsze osiągnięcia oraz zdobycze nauki blisko swojej szkoły, a także miejsca zamieszkania. Pierwsze pilotażowe Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności zostaną uruchomione jeszcze w tym roku, a kolejne w latach 2022-2023.

Nowy rok szkolny to także czas rozpoczęcia nowych przedsięwzięć edukacyjnych i wychowawczych. Jednym z nich jest projekt „Poznaj Polskę”, który startuje już 6 września. W ramach tego programu szkoły otrzymają środki na dofinansowanie wyjazdów do muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury czy instytucji popularyzujących osiągnięcia nauki.
To pierwsze tego rodzaju przedsięwzięcie, które w tak dużym stopniu wspiera edukację patriotyczną. Gorąco zachęcam młodych ludzi do udziału w tym projekcie, do poznawania polskiej historii i miejsc ważnych dla naszej tożsamości narodowej.

U progu nowego roku szkolnego składam wszystkim uczniom najlepsze życzenia. Starajcie się jak najlepiej wykorzystać nadchodzący czas, aby w czerwcu przyszłego roku
móc z satysfakcją odebrać szkolne świadectwa. Dążcie do poszerzania swojej wiedzy, a także do rozwijania własnych pasji oraz talentów. Spełniajcie marzenia i realizujcie ambitne cele. Pamiętajcie, aby ze wszystkich szkolnych sytuacji, nawet z niepowodzeń, czerpać doświadczenie i naukę na przyszłość.

Najlepsze życzenia kieruję także do wszystkich nauczycieli i wychowawców, dziękując za wspieranie młodych ludzi w trudnym czasie pandemii. W nowym roku szkolnym będą Państwo nie tylko przekazywać wiedzę, ale także kształtować postawy i charaktery młodych ludzi. Życzę, aby najbliższe miesiące obfitowały w sukcesy edukacyjne i wychowawcze. Dla swoich uczniów są Państwo autorytetami i mistrzami, którzy przygotowują ich do wejścia w dorosłe życie.

Wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom życzę spokojnego i bezpiecznego nowego roku szkolnego 2021/2022. Mam nadzieję, że nauka stacjonarna będzie trwała w szkołach nieprzerwanie do przyszłorocznych wakacji.

Z wyrazami szacunku
Przemysław Czarnek
Minister Edukacji i Nauki

 
Rozpoczęcie roku szkolnego

Msza Święta 800 w Kościele Parafialnym 

Rozpoczęcie roku szkolnego - w klasach szkolnych. Godzina 900

Spotykamy sie w przydzielonych klasach z wychowawcami:

Przedszkole: w klasie 208. Wych. Iwona Bućko

Klasa "0": w klasie 202. Wych. Aldona Kiełpińska

Klasa 1: w klasie 211. Wych. Katarzyna Krajewska

Klasa 2: w klasie 210. Wych. Małgorzata Leonczuk

Klasa 3: w klasie 209. Wych. Izabela Czapiewska

Klasa 4: w klasie 104. Wych. Dorota Żółć

Klasa 6: w klasie 117. Wych Danuta Kołodziejczyk

Klasa 7: w klasie 116. Wych. Urszula Zalewska

Klasa 8: w klasie 115. Wych. Justyna Makar

Uczniowie mogą przyjść z rodzicami do klas. Obowiązuje zachowanie dystansu społecznego, maseczka, dezynfekcja rąk.

Zasada: jedno dziecko + jeden rodzic + jedna ławka

Serdecznie zapraszamy :-)

 

 

 
Podręczniki język mniejszości narodowej

Język mniejszości narodowej - niemiecki

Klasa I – Ich und du – dla klasy I – M. Kozubska, E. Krawczyk; podręcznik + ćw. PWN

Klasa II – Ich und du – dla klasy II  – M. Kozubska, E. Krawczyk; podręcznik + ćw. PWN

Klasa III – Ich und du – dla klasy I – M. Kozubska, E. Krawczyk; podręcznik + ćw. PWN

Klasa IV – Mach mit! Neu – dla klasy IV – M. Materniak, H. Wachowska; podręcznik + ćwiczenia  PWN

Klasa VI – Mach mit! Neu – dla klasy VI – J. Sobańska-Jędrych, H. Wachowska; podręcznik + ćwiczenia  PWN

 
Podręczniki Katecheza 2021/2022

Kl.0 ‘ Kochamy Pana Jezusa” Podręcznik z ćwiczeniami - Część 1 i 2. Wydawnictwo Św. Wojciech
Kl. I „Pan Bóg jest naszym Ojcem.” Podręcznik z ćwiczeniami - Część 1 i 2 + zeszyt A4. Wydawnictwo Św. Wojciech
Kl. II „ Chcemy poznać Pana Jezusa” Podręcznik z ćwiczeniami – Część 1 i 2 + zeszyt A4. Wydawnictwo Św. Wojciech
Kl. III „Przyjmuję Pana Jezusa” Podręcznik + zeszyt A4 Wydawnictwo WAM /stara książka /
Kl. IV „ Zaproszeni przez Boga” Podręcznik + zeszyt A4 Wydawnictwo WAM /stara książka/
Kl. V „ Bóg szuka człowieka” Podręcznik z ćwiczeniami - Część 1 i 2 + zeszyt A4 Wydawnictwo Św. Wojciech
Kl. VI „Jezusa nas zabawia” Podręcznik z ćwiczeniami - Część 1 i 2 + zeszyt A4 Wydawnictwo Św. Wojciech
Kl. VII „ Jezus uczy i zbawia” Podręcznik + zeszyt A4. Wydawnictwo WAM stara książka może być też do I gim. ten sam tytuł i wydawnictwo.
Kl.VIII „ Jezus działa i zbawia” Podręcznik. Wydawnictwo WAM stara książka może być też do II gim. ten sam tytuł i wydawnictwo.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 4


POLUB NAS :-)Zapraszamy do używania e-podręczników

 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

Dzisiaj jest: Niedziela
28 Listopada 2021
Imieniny obchodzą
Gościrad, Grzegorz, Jakub, Lesław,
Lesława, Rufin, Zdzisław

Do końca roku zostało 34 dni.
Zodiak: Strzelec