Start
Szkoła Podstawowa im. Janiny i Cyryla Zalewskich w Biesowicach
Finał I Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego "Mathman"

 

Nasza uczennica z klasy 3, Zuzanna Olejniczak dotarła aż do Finału konkursu!

Podczas uroczystego rozpoczęcia obecni byli między innymi pani Małgorzata Markiewicz - inspektor do spraw oświaty, pani Marzena Kwidzińska - prezes szkolnego stowarzyszenia oraz panie Marta Pobłocka - przewodnicząca Rady Rodziców i pani Katarzyna Pobłocka - skarbnik Rady Rodziców, a podczas uroczystego wręczania nagród przedstawiciel Koła Łowieckiego "Kormoran" pan Mariusz Jasik.

Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i talentami matematycznymi. Poziom konkursu był wysoki.

Gratulujemy Zuzi i życzymy powodzenia również w przyszłym roku!

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
mBank - podsumowanie projektu

 
II Szkolny bieg z flagą

Przy pięknej,  majowej aurze, cała nasza szkolna społeczność stanęła do biegu z flagą. Mali i duzi pokonywali dystans połowy lub całego okrążania, trzymając w dłoni bialo-czerwoną.Przy pięknej,  majowej aurze, cała nasza szkolna społeczność stanęła do biegu z flagą. Mali i duzi pokonywali dystans połowy lub całego okrążania, trzymając w dłoni bialo-czerwoną.Pokazaliśmy, że jest w nas duch waleczności i chęć zrobienia czegoś dobrego dla siebie, dla Ojczyzny. W ciągu jednej godziny pokonaliśmy dystans 13, 650 km Razem - uczniowie, rodzice, nasi absolwenci i nauczyciele. Dziekujemy wszystkim za włączenie się do akcji i zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

 ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
3 maja - uroczystości w szkole

8 maja cała nasza szkolna społeczność obchodziła kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Dla każdego Polaka majowe święto jest bardzo radosne. Dla nas również takie było. Nie zabrakło jednak powagi. Szkolne obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja rozpoczęliśmy uroczystym apelem. Poczet flagowy i sztandarowy nadał akademii uroczystej oprawy. Z dumą i ogromnymi emocjami zaśpiewaliśmy hymn państwowy. Nie zabrakło również pięknych deklamacji. Odbyła się także pogadanka edukacyjna i projekcja filmu ,,Konstytucja 3 maja- historia prosto z Zamku". Osoby pasjonujące się historią miały wówczas pole do popisu i mogły się wykazać zgromadzoną wiedzą.
W tym roku zdecydowaliśmy się na aktywne celebrowanie. Pracowaliśmy w czterech sekcjach. Podjęliśmy się zróżnicowanych form aktywności. Pierwsza grupa szyła flagi, druga wykonywała kotyliony, trzecia portretowała wybitnych przodków związanych z pierwszą polską konstytucją, a czwarta zadbała o słodki poczęstunek piekąc babeczki w barwach narodowych. Dzięki temu było pracowicie, ale i smacznie. Na zakończenie każda z grup zaprezentowała owoce swojej pracy. Słodkie wypieki zostały natychmiastowo spałaszowane i nie został po nich nawet najmniejszy ślad. Najpiękniejsze portrety postaci historycznych, flagi i kotyliony zostały wyróżnione, a ich twórcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Mogliśmy na własnej skórze przekonać się jak bardzo skomplikowane może okazać się szycie flag i sklejanie kotylionów. Nabyliśmy jednak nowe umiejętności.
Uczniowie naszej szkoły mieli również jeszcze jedno zadanie do wykonania. Mieli skompletować we własnym zakresie garderobę, a następnie ubrać się w strój będący dawnym strojem polskim. Ciekawych i kreatywnych pomysłów nie zabrakło.
WIWAT MAJ, TRZECI MAJ!

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
Naleśniki z Kołem Gospodyń Wiejskich „Pietruchy”


Przedszkolaki gościły u siebie Koło Gospodyń Wiejskich "Pietruchy" z Biesowic by wspólnie przygotować pyszne naleśniki w ramach projektu "Już smyki uczą się matematyki" dofinansowanego przez Fundację mBanku. Było odmierzanie składników, mieszanie i krojenie owoców. Przy okazji pojawiło się liczenie bananów, truskawek i borówek a gdy naleśniki już się usmażyły także utrwalanie figury geometrycznej jaką jest koło. Na koniec zostały one pięknie udekorowane owocami i bitą śmietaną. To była naprawdę słodka matematyka! Dziękujemy paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za odwiedziny i wspólnie spędzony czas.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
Kolejny challenge matematyczny

 

Przedszkolaki z radością ogłaszają, że wykonały kolejny challenge matematyczny w ramach projektu "Już smyki uczą się matematyki" dofinansowanego przez Fundację mBanku. Zadanie polegało na odnalezieniu ukrytych figur geometrycznych podczas spaceru. Pogoda sprzyjała poszukiwaniom, a ich efekty uwieczniliśmy na zdjęciach.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
Kodowanie kartek Wielkanocnych

 

Przedszkolaki meldują, że wykonały kolejny challenge matematyczny w ramach projektu "Już smyki uczą się matematyki" dofinansowanego przez Fundację mBanku . Zadaniem było wykonanie kartki wielkanocnej według podanego kodu. Z tym zadaniem wszyscy poradzili sobie doskonale.

 ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
XVII WOJEWÓDZKI KONKURS MATEMATYCZNO-PLASTYCZNY

 

 

W tym roku po raz trzynasty uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Matematyczno-Plastycznym. Przygotowali kolorowe i ciekawe prace w 4 kategoriach: klasa czwarta „Świat trójkątów”, klasa piąta „Reklama czworokątów”, klasa siódma – „Skala w życiu codziennym”, klasa ósma – „Bryły wokół nas”.
Konkurs cieszy się niezmienną popularnością wśród uczniów i nauczycieli. Do tegorocznej edycji zgłoszono 703 prace z 14 powiatów województwa pomorskiego. Organizatorzy wybrali najlepsze prace z poszczególnych kategorii, a także przyznali nagrody specjalne.
Nagrodę Dyrektora Gminnego Zespołu Oświaty w Chojnicach zdobyła praca Szymona Butkiewicza z klasy V. Miejsce pierwsze otrzymały prace: Karoliny Matuszewskiej, Oliwii Matuszewskiej, Bartosza Bujwida, Filipa Dubiela, Martina Tokar. Drugie miejsce przyznano: Wiktorii Orczyk i Kamili Kaca. Trzecie miejsce zajęły prace: Zuzanny Łyżwy, Huberta Jerzyka oraz Magdaleny Szymczuk.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
Awans Zuzi

Wielkie gratulacje dla naszej uczennicy Zuzanny Olejniczak z kl. III, która zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego I Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego "Mathman".

 

SERDECZNIE GRATULUJEMY I TRZYMAMY KCIUKI

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 8


POLUB NAS :-)Zapraszamy do używania e-podręczników

 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 

Dzisiaj jest: Niedziela
4 Czerwca 2023
Imieniny obchodzą
Bazyliusz, Dacjan, Franciszek,
Gościmił, Karol, Karp

Do końca roku zostało 211 dni.
Zodiak: Bliźnięta