Start
Szkoła Podstawowa im. Janiny i Cyryla Zalewskich w Biesowicach
Office 365

microsoft teams logo450g

UWAGA UCZNIOWIE

Na dzienniku komunikujemy się w nauczaniu zdalnym za pomoca za pomocą dziennika elektronicznego i aplikacji Teams. Platforma jest wykorzystywana do spotkań on-line z klasą.

Można na niej tworzyć dokumenty w programach MS Word, Excell, PowerPoint oraz pracować zespołowo, rozwiązywać zadane testy.

Logowanie do platforny: https://www.office.com

 
Pomoc zdalna

Drodzy uczniowie i rodzice - w celu ujednolicenia formy komunikacji systematycznie wdrażamy pacę na platformie Office 365 - Teams.

Wiele waszych komputerów wymaga ingerencji, pomocy. Mogę jej udzielić zdalnie za pomocą programu TeamViewer. Można go zainstalować nieodpłatnie do celów niekomercyjnych. Program służy do łączenia się z innym komputerem.

Gdy otrzymam na dzienniku elektronicznym ID i hasło to mogę zdalnie pomóc. 

Link do programu: https://www.teamviewer.com/pl/

Leszek Małkiewicz

 
Informacja MEN. Strefy żółte i czerwone

Szanowni Państwo,

Wójtowie, Burmistrzowie,

Prezydenci Miast,

Starostowie Powiatów,

Marszałkowie Województw,

w całym kraju zostają wprowadzone nowe narzędzia do walki z koronawirusem. Zmiany te dotyczą m.in. funkcjonowania szkół i placówek znajdujących się w strefach żółtej i czerwonej. Zaczną one obowiązywać od poniedziałku, 19 października br.

W strefach żółtych w szkołach ponadpodstawowych będzie obowiązywało nauczanie hybrydowe. Z kolei w szkołach ponadpodstawowych znajdujących się w strefach czerwonych uczniowie będą uczyli się w trybie zdalnym (z wyłączeniem zajęć praktycznych). Bez zmian pozostaje organizacja nauczania w przedszkolach i szkołach podstawowych.

Ograniczenia te nie dotyczą szkół ponadpodstawowych specjalnych, w tym szkół ponadpodstawowych specjalnych funkcjonujących w specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii. Szkoły ponadpodstawowe specjalne nadal będą funkcjonowały w trybie stacjonarnym.

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało odpowiednie regulacje prawne w tym zakresie. Nowe rozporządzenia dołączam do wiadomości. Proszę o przekazanie tych informacji wszystkim zainteresowanym osobom.

Zachęcam również do bieżącego śledzenia informacji udostępnianych na stronie https://www.gov.pl/web/edukacja.

 

Z poważaniem
Dariusz Piontkowski
Minister Edukacji Narodowej

 
Ślubowanie

ŚLUBOWANIE I PASOWANE NA UCZNIA

23 października 2020r. uczniowie naszej szkoły obchodzili ważną uroczystość jaką jest pasowanie na ucznia. Pierwszoklasiści zanim zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli zaprezentować to, czego się nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg ważnych pytań. Egzamin dla dzieci zakończył się sukcesem. Ślubowanie pierwszoklasistów wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonał pan Dyrektor Leszek Małkiewicz. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej
im. J. i C. Zalewskich w Biesowicach.


Gratulujemy im i życzymy mnóstwa sukcesów oraz radości!!

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
PAŹDZIERNIK-MIESIĄCEM BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

ZAPLANOWANE DZIAŁANIA

1.Zwykły t-shirt narzędziem do promocji czytania-warsztaty tworzenia
t-shirtów, promujących czytelnictwo.
2. „Biorę w ciemno!” kolejna akcja promująca czytelnictwo, odbiór tajemniczych pakietów. W starannie zakrytych paczkach znajdą się książki do przeczytania i niespodzianki.
3.Korowód bohaterów literackich.
4.Literacki łasuch- apetyt na lekturę, która pcha do kuchni. Lekturowo-babeczkowe potyczki z literaturą w tle.
5.Bliskie spotkania z lekturą.
6.Konkursowe popisy słowne.

 
ARKADYJSKIE ŻYCIE NA WSI

 

ARKADYJSKIE ŻYCIE NA WSI -PIĘŚŃ ŚWIETOJAŃSKA O SOBÓTCE W PLENERZE- INNOWACYJNA LEKCJA J.POLSKIEGO W KLASIE 7SP

 

Podsumowując cykl lekcji, dotyczący J. Kochanowskiego i jego twórczości, uczniowie klasy 7 udali się plener, by doświadczać uroków wsi na własnej skórze. Przygotowali stroje, transparenty, wianki, które Sobótkowym obyczajem puścili na wodę. Rozpalili ogień i kolejny raz wczytali się w tekst utworu, który stał się inspiracją dla młodego pokolenia, by poznawać ale także kultywować tradycję i obyczajowość dawnych lat.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Więcej…
 
ZWYKŁY T- SHIRT

 

ZWYKŁY T- SHIRT –NARZĘDZIEM DO PROMOCJI CZYTANIA

,,Kto czyta książki, żyje podwójnie,,

Październik, to miesiąc biblioteki szkolnej. W związku z tym zaplanowaliśmy wiele działań. Pierwszym, jaki wykoncypowaliśmy i wykonaliśmy były zajęcia, na których projektowaliśmy koszulkę, inspirowaną literaturą. Oto relacja. Wyszło super!

 

 
TAJEMNICZE PUDEŁKO JANA KOCHANOWSKIEGO

 

TAJEMNICZE PUDEŁKO JANA KOCHANOWSKIEGO- lekcja j. polskiego w klasie 8 SP

Twórczość staropolska, w tym utwory ojca literatury polskiej- Jana Kochanowskiego bywają dla uczniów kompletnie niezrozumiała, przede wszystkim ze względu na język, nasycony archaizmami Stąd aby przybliżyć uczniom życie , twórczość Jana, by rozbudzić zainteresowanie staropolszczyzną, zwrócić uwagę, że język jest żywy, ciągle się zmienia, a tematyka utworów Kochanowskiego jest ponadczasowa.-postawiłam na innowacyjną lekcję. Jej zwieńczeniem były przygotowane przez dzieci tajemnicze pudełka, w których znalazły się artefakty odnoszące się do biografii i twórczości Jana Kochanowskiego:

 
Życzenia - DEN

 

Warszawa, 14 października 2020 r.

Szanowni Państwo Dyrektorzy,
Nauczyciele i Wychowawcy,
Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy,

Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich tych, którzy uczestniczą w tak ważnym procesienauczania i wychowania młodych ludzi – nauczycieli, wychowawców, pedagogów, a także pracowników oświaty. Z tej okazji chciałbym wyrazić mójnajwiększy szacunek i wdzięczność za wytrwałość, entuzjazm oraz profesjonalizm, z jakimi realizują Państwo swoje powołanie zawodowe.

W tym szczególnym dniu jeszcze bardziej uświadamiamy sobie, że praca nauczyciela to coś więcej niż godziny spędzone przy tablicy. To uwaga poświęcona podopiecznym,
a także dbałość o ich ciągły rozwój i bezpieczeństwo. To również dzielenie z uczniami
ich sukcesów i porażek, bycie blisko, wspieranie oraz zrozumienie potrzeb.

O tym, jak ważną rolę odgrywa wychowawczy aspekt pracy nauczyciela, przekonaliśmy się szczególnie w okresie czasowego zawieszenia zajęć. Sprostali Państwo wówczas konieczności nauczania na odległość, ale przede wszystkim na bieżąco wspierali swoich uczniów i ich rodziców. Państwa postawa – pełna rozwagi, spokoju, a także poczucia obowiązku – pomogła wielu młodym ludziom odnaleźć się w zupełnie nowych, niecodziennych okolicznościach.

Od początku września szkoły funkcjonują w warunkach podwyższonych standardów sanitarnych. Pierwsze tygodnie nowego roku szkolnego pokazały, że stosowanie się do wytycznych i zaleceń sprawdza się. Dziękuję za niezwykle świadome i pełne rozsądku podejście do kwestii bezpieczeństwa oraz za to, że uczą Państwo dzieci odpowiedzialności za siebie i innych.

Wyrażając wdzięczność za Państwa codzienne starania edukacyjne i wychowawcze, przekazuję również najlepsze życzenia oraz serdeczne pozdrowienia. Życzę Państwu wielu sukcesów, spełnienia zawodowego, a także nieustającej inspiracji – tak potrzebnej w pracy z młodymi ludźmi. Mam nadzieję, że osiągnięcia uczniów będą przynosiły Państwu radość i dawały poczucie dobrze spełnionego obowiązku.

 

Z wyrazami szacunku i sympatii
Dariusz Piontkowski
Minister Edukacji Narodowej

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 6


POLUB NAS :-)Zapraszamy do używania e-podręczników

 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

Dzisiaj jest: Piątek
23 Kwietnia 2021
Imieniny obchodzą
Adalbert, Gerard, Gerarda, Gerhard,
Helena, Jerzy, Wojciech

Do końca roku zostało 253 dni.
Zodiak: Byk