Start
Szkoła Podstawowa im. Janiny i Cyryla Zalewskich w Biesowicach
Świąteczne odliczanie


Dzisiejszy dzień był bardzo pracowity dla wszystkich uczniów. Dzieci aktywnie uczestniczyły w dekorowaniu holu. Wykonały wiele bardzo długich, kolorowych łańcuchów, stroiły choinkę i ozdabiały drzwi klasy. Piekliśmy świąteczne przysmaki. Radość z wykonywanej pracy była ogromna.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
Wiejsztuk 2023

 

Nasza mała grupa teatralna zajęła I miejsce w kategorii klas 5-8 Przeglądu Teatrzyków Wiejskich WIEJSZTUK, które odbyły się dzisiaj w Kobylnicy

Przedstawienie pod nazwą "Trzy drzewa" zachwyciło członków jury, którzy nagrodzili naszą grupę najwyższą lokatą.

W tym pięknym przedstawieniu wystąpili Kinga Rozpędowska, Zuzanna Olejniczak, Agnieszka Wolska, Szymon Orczyk, Szymon Butkiewicz, Filip Dubiel, Hubert Mroczkowski i Martin Tokar.

Opiekunkami grupy były J.Kamińska i D.Kołodziejczyk
Wielkie brawa dla naszych artystów!

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
BohaterON

 


Jak co roku uczestniczyliśmy w projekcie BohaterON- włącz historię! Ideą tej szczytnej inicjatywy jest upamiętnienie powstania warszawskiego i jego uczestników.
Każdego roku jest ich jednak mniej.
Uczniowie zdobyli informacje nie tylko o samym powstaniu warszawskim,ale również o II wojnie światowej. Tym razem zapoznali się z historią małej, ale bardzo dzielnej Janeczki i jej rodziny. Umożliwiła im to projekcja filmu ,,Iskra nadziei". Następnie wszyscy mogli sprawdzić jak wnikliwie oglądali film, udzielając odpowiedzi na pytania zadawane przez prowadząca zajęcia. Chętni umieścili swoje wpisy na portalu www.wpis.dumnizpowstancow.pl Historia jest fajna ON!- włączyliśmy historię!!!
Dumni z Powstańców.


Warto, żeby wiedzieli, że jesteśmy z Nich dumni! Wejdź i dodaj coś od siebie. Pokaż Powstańcom Warszawskim, że o Nich pamiętasz.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
Listopadowe zajęcia „Tańcowała matma z nitką”


W ramach działań projektu „Tańcowała matma z nitką” odbyły się warsztaty pt. „Obraz z gwoździ i nitki”. Uczestnicy projektowali wzory, wykonali szkielet pracy z gwoździ, a potem kolorowymi nitkami malowali obrazy.
Z kolei podczas warsztatów „Magia matmy i koloru” uczniowie przygotowali matematyczne zwory i narysowali je na koszulkach. Okazało się, że to bardzo ciekawe zajęcie. Sprawiło ono uczestnikom wielką frajdę. Ich T-shirty można obejrzeć na holu szkoły.
Przed nami grudniowe warsztaty pt. „Haft matematyczny”, na które zapraszamy bardzo serdecznie również dorosłych. Będziemy sprawdzać czy matematyka umie tańczyć z nitką.

 ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Więcej…
 
Pamiętamy...

Listopad miesiąc pamięci.

alt
W dniu Zaduszek, W czas jesieni,
Odwiedzamy bliskich groby,
Zapalamy zasmuceni
Małe lampki - znak żałoby.
Światła cmentarz rozjaśniły,
Że aż łuna bije w dali,
Lecz i takie są mogiły,
Gdzie nikt lampki nie zapali.
Władysław Broniewski "Zaduszki"

Jak co roku uczniowei naszej szkoły pod opieką nauczycieli wybrali się na cmentarz. Porządkowali stare zaniedbane i opuszczone mogiły, zapalali znicze. Odwiedziliśmy również miejsce spoczynku patronów naszej szkoły.

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 
„Matematyczni detektywi” na tropie matmy

 


W listopadzie odbyły się warsztaty pt. „Matematyczni detektywi”, podczas których można było zobaczyć eksperymenty chemiczne, ale również samemu przeprowadzić matematyczne doświadczenia. Uczestnicy zajęć sprawdzali na czym polega tzw. doświadczenie Buffona i jaki ma ono związek ze słynną liczbą Pi. Ponadto można było zobaczyć do czego służy krążek mierniczy czy poznać grę „Samotnik”. W czasie warsztatów słuchano muzyki Mozarta – pasjonata matematyki, który podobno tworzył swoje utwory przy okazji rzucając kostkami do gry w kości.
Ponadto w tym miesiącu uczestnicy projektu rozwiązywali zagadki w ramach konkursu „Łamacze głów” oraz przygotowywali prace na konkurs „Mój escape room”.
Chcemy bardzo serdecznie zaprosić rodziców na grudniowy turniej sportowy „Matematyczny tor przeszkód”, w którym drużyna dzieci będzie rywalizować z drużyną dorosłych.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
Pan Tadeusz

 

 

Klasa VIII omawiając ,,Pana Tadeusza" postanowiła na jedną, jedyną lekcję przenieść się w przeszłość. Wszyscy wygodnie usadowili się w wehikule czasu i udali w podróż do dawnej Rzeczypospolitej. Na miejscu zastaliśmy nakryty stół ze staropolskim potrawami. Były przepyszne. Podziękowania dla naszych cudownych kucharzy. Wszyscy oblizywali palce. W szafie czekały również stroje, które prezentują nasze śliczne modelki.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
Maja Dwulit - wyróznienie

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Słupsku odbyła się uroczystość wręczenia nagród oraz wystawa prac nagrodzonych w konkursie plastycznym pt."ZABYTKI POWIATU SŁUPSKIEGO".

Wyróżnienie w kategorii klas I- IV otrzymała uczennica naszej szkoły Maja Dwulit, z klasy III .

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
Wizyta ks. biskupa Edwarda Dajczaka.

17 listopada mieliśmy w naszej szkole niecodziennego Gościa. W ramach wizytacji kanonicznej parafii Biesowice, odwiedził na ks. biskup Edward Dajczak wraz z kapelanem ks. Andrzejem Zaniewskim i ks. proboszczem Bogdanem Wójcikiem. W imieniu społeczności szkolnej ks. biskupa przywitały dzieci z kl. 0 a uczniowie wystąpili z pantomimą pt.: "Trzy drzewa". Nie zabrakło również radosnych piosenek w wykonaniu Scholi.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 14


POLUB NAS :-)Zapraszamy do używania e-podręczników

 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

Dzisiaj jest: Wtorek
16 Kwietnia 2024
Imieniny obchodzą
Benedykt, Bernadetta, Cecyl, Cecylian,
Charyzjusz, Erwin, Erwina, Julia,
Ksenia, Lambert, Lamberta, Nikita,
Nosisław, Patrycy, Urban

Do końca roku zostało 260 dni.
Zodiak: Baran