Start
Szkoła Podstawowa im. Janiny i Cyryla Zalewskich w Biesowicach
Pamiętamy...

Listopad miesiąc pamięci.

alt
W dniu Zaduszek, W czas jesieni,
Odwiedzamy bliskich groby,
Zapalamy zasmuceni
Małe lampki - znak żałoby.
Światła cmentarz rozjaśniły,
Że aż łuna bije w dali,
Lecz i takie są mogiły,
Gdzie nikt lampki nie zapali.
Władysław Broniewski "Zaduszki"

Jak co roku uczniowei naszej szkoły pod opieką nauczycieli wybrali się na cmentarz. Porządkowali stare zaniedbane i opuszczone mogiły, zapalali znicze. Odwiedziliśmy również miejsce spoczynku patronów naszej szkoły.

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 
„Matematyczni detektywi” na tropie matmy

 


W listopadzie odbyły się warsztaty pt. „Matematyczni detektywi”, podczas których można było zobaczyć eksperymenty chemiczne, ale również samemu przeprowadzić matematyczne doświadczenia. Uczestnicy zajęć sprawdzali na czym polega tzw. doświadczenie Buffona i jaki ma ono związek ze słynną liczbą Pi. Ponadto można było zobaczyć do czego służy krążek mierniczy czy poznać grę „Samotnik”. W czasie warsztatów słuchano muzyki Mozarta – pasjonata matematyki, który podobno tworzył swoje utwory przy okazji rzucając kostkami do gry w kości.
Ponadto w tym miesiącu uczestnicy projektu rozwiązywali zagadki w ramach konkursu „Łamacze głów” oraz przygotowywali prace na konkurs „Mój escape room”.
Chcemy bardzo serdecznie zaprosić rodziców na grudniowy turniej sportowy „Matematyczny tor przeszkód”, w którym drużyna dzieci będzie rywalizować z drużyną dorosłych.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
Pan Tadeusz

 

 

Klasa VIII omawiając ,,Pana Tadeusza" postanowiła na jedną, jedyną lekcję przenieść się w przeszłość. Wszyscy wygodnie usadowili się w wehikule czasu i udali w podróż do dawnej Rzeczypospolitej. Na miejscu zastaliśmy nakryty stół ze staropolskim potrawami. Były przepyszne. Podziękowania dla naszych cudownych kucharzy. Wszyscy oblizywali palce. W szafie czekały również stroje, które prezentują nasze śliczne modelki.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
Maja Dwulit - wyróznienie

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Słupsku odbyła się uroczystość wręczenia nagród oraz wystawa prac nagrodzonych w konkursie plastycznym pt."ZABYTKI POWIATU SŁUPSKIEGO".

Wyróżnienie w kategorii klas I- IV otrzymała uczennica naszej szkoły Maja Dwulit, z klasy III .

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
Wizyta ks. biskupa Edwarda Dajczaka.

17 listopada mieliśmy w naszej szkole niecodziennego Gościa. W ramach wizytacji kanonicznej parafii Biesowice, odwiedził na ks. biskup Edward Dajczak wraz z kapelanem ks. Andrzejem Zaniewskim i ks. proboszczem Bogdanem Wójcikiem. W imieniu społeczności szkolnej ks. biskupa przywitały dzieci z kl. 0 a uczniowie wystąpili z pantomimą pt.: "Trzy drzewa". Nie zabrakło również radosnych piosenek w wykonaniu Scholi.

 
Konkurs na "Najładniejszy różaniec"

Jak co roku w naszej szkole odbył się konkurs na „Najładniejszy różaniec”


Oto wyniki:

I wyróżnienie:Maciej Kałuża,Hanna Kocyła, Aleksandra Janowicz, Błażej Mroczkowski, Roksana Barczak, Zuzanna Olejniczak
II wyróżnienie:Maja Dwulit, Stanisław Kocyła, Michał Wolski, Oliwier Bąk,Bartek Kaca, Agnieszka Wolska, Martin Tokar
III wyróżnienie:Hanna Sobczyk,Patrycja Sobczyk

Po raz pierwszy głosowali również uczniowie.
Zwycięzcami zostali:
Michał Wolski i Agnieszka Wolska.

 
Akademia pana Kleksa

 

  Klasa 4 miała okazję i przyjemność zapoznać się z ,,Akademią pana Kleksa" Jana Brzechwy. Była to bardzo przyjemna czytelnicza podróż. Jesteśmy zachwyceni tym niezwykłym nauczycielem i jego kreatywnymi pomysłami. Zainspirowani światem akademii postanowiliśmy odbyć podobną lekcję. Pracowaliśmy w trzech grupach: przędzenia liter, kleksograficznej i geograficznej. Pracy było dużo, ale zapału nam nie brakowało, a i humor dopisywał.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
Ślubowanie klasy pierwszej.

 

   30 października 2023r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania klasy pierwszej. Wpisała się ona na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych uczniów, ale także dla ich rodziców. Wszystkich zaproszonych gości powitał dyrektor szkoły, pan Leszek Małkiewicz. Zanim jednak pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności szkolnej zaprezentowali, przed zebraną publicznością, swój program artystyczny. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie. Po uroczystości uczniowie wspólnie z rodzicami i zaproszonymi gośćmi udali się do klasy na poczęstunek. Dla pierwszaków to był dzień pełen niespodzianek i miłych wrażeń.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
Świat guzików

 

 

W październiku zespół projektu „Tańcowała matma z nitką” nadal pracował nad strojami o tematyce matematycznej. Przygotowano modne sukienki, ciekawe spódnice i bluzki. Wybrano też peruki, a potem nastał czas na makijaż i ostatnie poprawki oraz wybór dodatków do strojów.
Ponadto wielu z nas wzięło udział w gminnym konkursie pt. "Świat guzików". Nasi koledzy przygotowali kolorowe i ciekawe prace, które można obejrzeć na szkolnym holu lub na blogu projektu https://matematyczni-detektywi.blogspot.com/.
Już dziś zapraszamy wszystkich na warsztaty pt. "Obraz z gwoździ i nitki". Ciekawi jesteśmy jakie niepowtarzalne prace powstaną. Ponadto zachęcamy uczniów z klas 4-8 do udziału w konkursie "Matematyczny t-shirt" i już z niecierpliwością czekamy na kolorowe koszulki.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 15


POLUB NAS :-)Zapraszamy do używania e-podręczników

 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości 

Dzisiaj jest: Poniedziałek
15 Lipca 2024
Imieniny obchodzą
Daniel, Dawid, Dawida, Egon, Henryk,
Ignacy, Iga, Ignacja, Żegota,
Lubomysł, Niecisław, Włodzimierz

Do końca roku zostało 170 dni.
Zodiak: Rak