Start Rok szkolny 2016/2017 Piknik naukowy
Piknik naukowy

„Powiedz mi, a zapomnę,
pokaż - a zapamiętam,
pozwól mi działać, a zrozumiem!"
Konfucjusz

 

W naszej szkole 3 listopada br. , odbył się PIKNIK NAUKOWY, w którym udział wzięli uczniowie klas IV – VI wraz ze swoimi rodzicami.

Podczas spotkania uczniowie ze swoimi bliskimi przez ciekawe doświadczenia, eksperymenty przyrodnicze i obserwacje mogli zapoznać się z różnymi dziedzinami nauki. Zajęcia stworzyły szansę rozwoju dzieci, dały okazję do poznawania rzeczywistości. Pobudziły myślenie uczniów i zaktywizowała do twórczej pracy.

 

Dzieci pracowały w zespołach wraz z zaproszonymi przez siebie gośćmi. Eksperymentowały z rozmaitymi przedmiotami i sprawdzały czy będą one pływać czy zatoną. Badały siłę grawitacji i siłę wyporu. Poznały odpowiedź na pytanie: Dlaczego korek pływa, a nożyczki toną? Miały okazję pisać niewidzialnym atramentem. Pomagały Kopciuszkowi oddzielić opiłki żelaza od cukru, sól od pieprzu, czy mak od soli. Budowały dla jajek kurzych spadochrony, tak by nie rozbiły się spadając z wysokości. Poczuły jak działa zmysł smaku, gdy odłączone są zmysły wzroku i węchu. Miały okazję zrozumieć dlaczego dochodzi do erupcji wulkanu i co doprowadza do wycieku lawy. Poznały odpowiedź na pytanie dlaczego nartnik „ ślizga się po wodzie” oraz obserwowały, co się dzieje z napięciem powierzchniowym wody po dodaniu detergentu.

Lekcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, była źródłem radości i satysfakcji dzieci. Samodzielnie przeprowadzone doświadczenia dostarczyły wielu pozytywnych doznań związanych z odkrywaniem czegoś nowego i pozwoliły na samodzielne wysunięcie wniosków.

Dzieci zostały zaktywizowane, współpracowały w grupie, rozwijały zainteresowania i zdolności poznawcze. Uczyły się twórczego myślenia, samodzielnego poszukiwania i rozwiązywania problemów.

Na koniec zajęć, po wspólnym poczęstunku, rodzice wypełnili ankiety. Z analizy ankiet wynika, że tego typu imprezy są mile widziane, a uczestnicy z chęcią braliby w nich udział. Rodzice z dziećmi miło spędzili czas, cieszyli się, że zajęcia wpłynęły na rozwój intelektualny dzieci, dały możliwość przyswojenia i wzbogacenia wiedzy. Docenili wspólne zaangażowanie i integracje dzieci, rodziców i nauczycieli.

Dziękujemy !

 


POLUB NAS :-)Zapraszamy do używania e-podręczników

 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 

Dzisiaj jest: Czwartek
23 Września 2021
Imieniny obchodzą
Boguchwała, Bogusław, Libert,
Minodora, Tekla

Do końca roku zostało 100 dni.
Zodiak: Waga