Start mPotęga Z matematyka na co dzień
Z matematyka na co dzień

 

Za uczniami klasy 4 i 5 kolejny miesiąc realizacji projektu pod tytułem „Z matematyką na co dzień”. Dzięki dofinansowaniu Fundacji mBanku mogą w innowacyjny sposób odkrywać zastosowanie matematyki w codziennym życiu.
Za nimi warsztaty pt. „Matematyczne małe co nie co”. Dzięki nim poznali jednostki objętości oraz ułamki zwykłe w praktyce. Okazało się, że bez matematyki trudno jest coś ugotować czy upiec według przepisu. Im się udało i upiekli pizzę oraz matematyczne ciasteczka. Ponadto przygotowali ciasto czekoladowe i tosty.
Do nauki poprzez zabawę zaprosili również rodziców. Wspólnie z dorosłymi rozegrali turniej sportowy „Gotowi do startu? Start!”. Drużyna dzieci rywalizowała z drużyną dorosłych. Konkurencje sportowe przeplatały się z zagadkami matematycznymi. Grano w sportowe „Kółko-krzyżyk” czy w zabawę „Przejście przez Morze Czerwone”. Ponadto uczestnicy rozwiązywali rebusy, zadania matematyczne, ale i obierali ziemniaki tak, aby straty były jak najmniejsze. We wspólnej zabawie trzeba było wykazać się sprytem, ale i pomysłowością.
W ramach projektu uczniowie przygotowują się do udziału w następujących konkursach:
• „Matematyka w obiektywie”;
• „Matematyczne jedzonko”;
• „Matematyka w domu”.
Przed nami jeszcze warsztaty „Matematyczne eksperymenty” oraz Piknik „Matma nie chodzi spać”, na który już teraz zapraszamy bardzo serdecznie rodziców.
Więcej informacji o projekcie znajduje się na blogu: https://matematyka-na-co-dzien.blogspot.com/

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

 


POLUB NAS :-)Zapraszamy do używania e-podręczników

 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Dzisiaj jest: Czwartek
29 Lutego 2024
Imieniny obchodzą
Dobronieg, Roman
Do końca roku zostało 307 dni.
Zodiak: Ryba